Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 14-12-15, 18:33
Το avatar του χρήστη μελινακι
μελινακι Ο χρήστης μελινακι δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-09-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 256
Προεπιλογή

Λογικό αυτό που λες για τα λίτρα, γιατί η αλήθεια είναι ότι στην αρχή το έψηνα για γαρίδες αλλά μετά είδα ότι θέλουν αρκετά σταθερές συνθήκες, και σε μικρό ενυδρείο δεν θα μπορώ να τις ελέγχω καλά και το άφησα στην άκρη για την ώρα.
Έχω βρει αυτό: SunSun HR320 ενυδρείο 25L που έχει και φίλτρο και θερμοστάτη και λάμπα και το βρήκα στα 30 ευρώ που είναι καλή τιμή.
Αλλά ύστερα δεν έχω καμία ιδέα για τις ποιότητες στα φίλτρα και τα λοιπά συστήματα του ενυδρείου.
Δεύτερον ανήκω κι εγώ στην κατηγορία ''δε θέλουμε να χρειάζεται να τροποποιούμε ιδιαίτερα το νερό της βρύσης'' πέρα απ το αντιχλώριο δλδ
(αν και έχω πρόσβαση σε απεσταγμένο νερό οπότε μπορώ να το εκμεταλλευτώ αν χρειαστεί).
Και ύστερα έχω δει και της aquel τους κύβους που μου άρεσαν αλλά είναι κάπως στα όρια μου όσο αναφορά την τιμή και για πολύ λιγότερα λίτρα φυσικά.
Τέλος εαν βάλω ένα εξτρά πόδι στο γραφείο πάνω στο οποίο θα στήσω το ενυδρείο ίσως να μπορεί να υποστηρίξει και το 60λιτρο ενυδρείο που ήδη έχω, άλλα το θέμα είναι ότι είχα στο νου μου να πάω σε κάτι πιο low profil γενικά, μικρό συμμαζεμένο, να μπορώ να το κουμαντάρω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01594 seconds with 10 queries