Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 24-11-05, 13:42
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Pritanis εύχομαι να περάσουν όλα σύντομα και να επανέλθει η ισορροπία ξανά στο ενυδρείο σου, λάθη όλοι κάνουμε και απο αυτά μαθαίνουμε, βασικά πρέπει να είμαστε όλοι περισσότερο προσεκτικοί με τις εισαγωγές νέων μελών στα ενυδρεία μας, πράγμα που συχνά δεν κάνουμε αν και θα πρέπει να είναι κανόνας απαράβατος.Σαν και σένα αρκετοί απο εμάς την έχουμε πάθει έστω και άν καναμε κανονική εισαγωγή των νέων μελών. Εγώ π.χ. αγόρασα γκαπάκια κουκλιά αρσενικά 2 έκανα επιμελώς την εισαγωγή τους αλλά μόλις μπήκανε στο ενυδρείο μου, το λέω και η ψυχή μου κλαίει, σε τρείς ώρες άρχισε το θανατικό να θερίζει τα μωρα μου, ενα ενυδρείο υπερφορτωμένο με γκαπυς μέσα σε 3 μέρες είχε αδειάσει τελείως....... προχθές ακόμα μετά απο κανονική εισαγωγή καποιου νέου μέλους στο μικρό ενυδρείο έχασα και χάννω συνεχώς ξανά τα γκάπυς μου, κανω συνέχεια θεραπεία με αλάτι και θερμοκρασία προσπαθώ και γω να σώσω ότι σώζεται.... τελικά θα σταματήσω να αγοράζω πιά ψαράκια... Ευτυχώς το μεγάλο ενυδρείο ειναι καλά και χαίρομαι οταν το βλέπω εκείνο και ο πόνος των χαμένων λιγοστεύει....
Εύχομαι ξανά ολόψυχα να γίνουν για σενα ολα καλά όπως ήταν πριν...
__________________
Η πολλή αγάπη ανοίγει πόρτες, γκρεμίζει τοίχους και κτίζει γέφυρες πάνω απο τη θάλασσα.
----------------------------


Το ενυδρείο μου σήμερα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01472 seconds with 10 queries