Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #670  
Παλιά 10-11-15, 00:13
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από puntomad Εμφάνιση μηνυμάτων
Νικο καλησπερα
μολις ολοκληρωσα την αναγνωση, διαβασα ολο το θεμα απο την αρχη.
Καλοριζικο να ειναι και να το χαρεις οπως το εχεις φανταστει.ευχαριστω πολύ φιλε puntomad(το ονομα σου?)
Περι ενυδρειου δεν εχω πολλες γνωσεις αλλα η δουλεια σου ειναι πολυ καλη και ο εξοπλισμος φαινεται σουπερ.ουτε εγω εχω γνωση σε θαλασσινο, πρωτη αποπειρα είναι αλλα να'ναι καλα τα παιδια στο φορουμ που βοηθάνε...

Δυο παρατηρησεις σημαντικες για εμενα.
1ον το ups εκει που το εχεις μετα απο λιγο καιρο θα σου κανει χαλια την γυψοσανιδα, απο θερμοκρασια και σκονες θα μαυρισει και θα φαινεται χαλια, επισης ειναι επικινδυνο γιατι θα εχεις υγρασια και πολυ πιθανο να σου βγαλει ζημια.1ον:πισω από τo ups εχω βαλει 3ανεμιστηρακια που βαρανε πανω του.2ον:θα μπει πορτακι ανοιγομενο πανω από το ενυδρειο και θα φοραει 6ανεμιστηρακια που θα βαρανε το χωρο μεσα.3ον:εχω βαλει ανεμιστηρακια πανω από το σαμπ 2χ12αρια.4ον:θα φτιαχτουν εξαερισμοι στα πορτακια 5ον:ολα τα ανεμιστηρακια θα πεσουν στον ελεκτη θερμ.6ον:το φωτιστικο το (μαμα) θα αφαιρεθεί αμεσα και θα φτιαξω diy που χρειαζεται 30 με 40 ποντους νομιζω από την σταθμη δεν ξερω ακριβως οποτε θα κουμπωσει στον ουρανο της γυψοσανίδας.
2ον Το πινακακι που εχεις τις ασφαλειες ειναι στεγανο ???είναι εξωτερικου χωρου και τυπου Εξω στο μπαλκονι που εβαλες τα πολυμπριζα ειναι στεγανα???τα εχω σε ντουναπακι μονομενοΕιναι πολυ ευκολο να σου ριχνει τον ρελε απο υγρασιες.

Απο τον πινακα τραβηξες νυμ δυομισαρι καλωδιο ή μονο μαυρο (φαση) ?
2.5αρι3ων δρομων.ολα αυτά που με ρωτας είναι απολυτος σωστα,τα ιδια ρωτησα και τον ηλεκτρολογο που μου συνεδεσε τον πινακα και μου ειπε ότι δεν εχουν θεμα ....τωρα από εκει και περα λαθοι δεν κανει ο θεος & οι νεκροι οποτε εάν δω κατι από τα προαναγγελθεντα θα παω στην λυση εξαερισμου τυπου μπανιου και τελος η υγρασία......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02163 seconds with 11 queries