Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 17-07-15, 05:49
gregkn73 Ο χρήστης gregkn73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-02-2013
Περιοχή: komotini
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Του 2011 ειναι, αλλα απο τοτε αφου υπηρχαν οι δοσομετρικες , για πιο λογο να εχουν αλλαξει τα πραγματα; η μονη διαφορα απο αυτα που διαβαζω , ειναι οτι πλεον μοορουμε να προμηθευομαστε σκονες πολυ πιο φθηνα. Στην τεχνολογια των ριακτορων ασβεστιου εχει αλλαξει κατι απο τοτε;

οντως παλαιοτερα απο πολλους διαβαζα για τα θετικα του καλκ, ενω τελευταια κανεις δεν το χρησιμοποιει. Αυτο πιστευω οτι ειναι οντως απλα μοδα, γιατι ριχνοντας καλκ αν μπορεις να ανεβαζεις pH αλλα και να μειωνεις φοσφωρικα που δεν ανφερει παραπανω, περαν της αλκαλικοτητας και του ασβεστιου που ανεβαζει, νομιζω οτι εχει πολλα θετικα. Εγω δεν το χρησιμοποιω απλα γιατι με την προσθηκη με την αναπληρωση , που ειναι η πιο απλη, δεν θα μπορω να εχω τελειως σταθερες τιμμες, παιζοντας παραλληλα και με την δοσομετρικη, μεχρι στιγμης με την δοσομετρικη, εχω καταφερει παντως να τις εχω σταθερα, σχετια ευκολα....πλεον αν και αρχη ακομη, μετραω kh 2 φορες την εβδομαδα ενω τα αλλα εβδομαδιαια.

ΥΓ Ακομη μια παραμετροος στο ριφ, που εχει πολλους δρομους να φτασεις στο ποθητο αποτελεσμα, ετσι; ))))
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01448 seconds with 11 queries