Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-06-15, 06:19
Sakisdraminos Ο χρήστης Sakisdraminos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-03-2011
Περιοχή: Φίτζι,Σούβα
Μηνύματα: 5.282
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pagokoftis Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ, αν ξεμένουν φωσφορικά μετά την λειτουργία του ATS είναι το πρόβλημα, πράγμα που για να γίνει, θα πρέπει να μηδενιστούν τα νιτρικά και να μείνει πλεόνασμα φωσφορικών, πράγμα που από την εμπειρία την δική μου και άλλων δεν συμβαίνει... Αυτό με το 0 της salifert πάντως με έχει βάλει σε σκέψεις...
Με την χρήση του αντιφώσφορου πάντως, αν λειτουργεί στο 100% δεν πρόκειται να μεγαλώσει η chaeto...
Φιλε κοιτα να δεις ειχα κανει δυο φορες ατς σε 310λτ ενυδρειο.
Αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι για πλακα μπορει να στεγνωσει το ενυδρειο με αυτη την μεθοδο.
Δευτερων το ατς ειναι πολυ απαιτητικο. θελεις καθημερινα ισοποσα ταισματα γιανα δουλευεις σωστα και να ειναι και το ενυδρειο να εχει σταθερες τιμες.
Για τι θεμα της χαετο τωρα το καλο ειναι οτι δεν αφηνει ευκολα στοιχεια στο νερο.και γιαναγινει αυτο θα χρειαστει να ειναι για αρκετες μερες στεγνο.
μετα απο 1.5 χρονο και χορις να εχω σκιμμερ καταλαβα οτι το συστημα μου ειχε ελαφρως φωσφορικα μη μετρησιμα αλλα ειχε.

Τωρα για να εστιασουμε στο προβλημα του φιλου εγω θα εκανα μια γενεα αλλαγη νερου να πεσουν τα νιτρικα και θα ειχα βγαλει τον αντιφωςφορο.
Μπορει την 1η εβδομαδα να μην δει αλλαγη αλλα θα πρεπει να.δεις εστω και λιγο αναπτυξη στην χαετο....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01415 seconds with 10 queries