Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-04-15, 14:00
Λάζαρος
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

καταρχην σας ευχαριστω ΟΛΟΥΣ για το ενδιαφερον σας και ιδιαιτερα τον bach
αλλα και ολα τα παιδια για τις συμβουλες και την πληροφορηση που δωσαν
να ειστε καλα

πηγα σε ενα ηλεκτρολογικο καταστημα και μου δωσαν λαμπα,αλλα διαφερει απο την πατεντα της dennerle σε αυτο,η συνδεσιμοτητα ειναι εκτεθειμενη στην υγρασια
μου ειπαν πως αφου υπαρχει μετασχηματιστης στο φωτιστικο δεν θα παθεις ηλεκτροπληξια,απλα θα σκασει η λαμπα στην κακια στιγμη,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο..

αυτα

επισης ειναι στα 4 χιλ kelvin,οχι στα 4500 τουλαχιστον,αλλα νομιζω και παλι φωτοσυνθεση θα γινεται,μετριας δυσκολιας τα φυτα μεσα που εχω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kris_athws Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω άνοιξα το φωτιστικό,εβγαλα την λαμπα,η συγκεκριμενη στην βαση της εχει ενα πασο,το εκοψα με μαχαιρι και πηρα μια 11 με 2ευρο. Βίδωσα το πασο στην νεα και το ξανακουμπωσα πανω στο φωτιστικο.Το φασμα ειναι διαφορετικο αλλα οκ.

οταν λες πασο εννοεις το γκρι εκεινο καλυμα που βαζουν για την υγρασια;αληθεια αυτες ειναι οικονομιας; μηπως εχουν υδραργυρο μεσα; ελεγα και γω να κοψω την γκρι ιστορια αυτη,αλλα σκεφτομουν μηπως σπασω την λαμπα και εχουν τρεξιματα,ειναι κολημενη πανω στην λαμπα


με τι το εκοψες?μαχαιρακι και υπομονη?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λάζαρος : 06-04-15 στις 14:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01898 seconds with 10 queries