Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 20-03-15, 19:10
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stella Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα, το ph το μέτρησα με υγρό τεστ της Jbl κ βγήκε 7.5 .
Κοντά έπεσα... αλλά... επειδή έχω μια αμφιβολία όμως... θύμισε μου τις βαθμίδες του JBL (είναι ανά 0,2 ή ανά 0,5; )... και το ανώτερο όριο που μετράει, το test που αγόρασες.
το ενυδρείο το αφήνω στην ησυχία του γιατί βγάλε ψάρια βάλε ρίζες τα μωρά μου πάλι κρύβονται όταν με βλέπουν κ έκανα αμαν να μου έρχονται.
ΜΗΝ τους δώσεις φαγητό σήμερα... κι ΑΝ αύριο ΔΕΝ έρθουν... ρίξε ελάχιστο.
fan αν μπορουσες πέσμου ποια δεν ήταν σ καλή κατάσταση γιατί αλλά τα μάτια του λαγού. . ..να αρχίσω να διακρίνω τα σημάδια σιγά σιγά.
Θα το έκανα ΑΝ είχαν αριθμούς στην πλάτη ή πινακίδα κυκλοφορίας... τώρα από εδώ και γραπτώς... μάλλον είναι κάπως δύσκολο.
να ξαναπώ ότι δεν έχω δει δισκους σ άλλο ενυδρείο εκτός από των πετ!!!!!κ μια ερωτηση σ όποιον θέλει να απαντήσει που μάλλον δεν διατύπωση σωστά !!!!! Γιατί οπότε διαβάζω για αλλαγές νερού εδώ που μιλάτε τονιζετε τόσο πολύ την ίδια θερμοκρασία του νερού που μπαίνει! !! αν έχει μια διαφορά ας πούμε 3 βαθμούς τι προκαλεί; ;;;;;;
-------------------------
delta Καλημέρα μου είπαν να σ εχω κ σενα από κοντά! !!!!!!!!!
-------------------------
Περιμένω την γνώμη σου για το στησιμο please eeeeeee
Με διαφορά 2-3 βαθμούς στην αλλαγή νερού... σε ψάρια με ηλικία αναπαραγωγής, μπορείς να προκαλέσεις την επιθυμία για γέννα.
Όταν τα ψάρια είναι υγιή... με 2-3 βαθμούς σοβαρό πρόβλημα ΔΕΝ σημαίνει ότι θα έχεις (αλλά ΔΕΝ έχεις και ουσιαστικό λόγο για να το επιδιώκεις). Στο βαρέλι άλλωστε εφ' όσον έχεις ρυθμίσει ανάλογα την θερμοκρασία... ΔΕΝ θα πέσει του ενυδρείου.
Σε περίπτωση που συμβεί όμως (πχ. λόγω υπερβολικού ψύχους)... ΑΝ ΔΕΝ θέλεις να κατέβει τόσο... σταματάς την διαδικασία για κάποια ώρα... ή βάζεις κι' άλλους (extra) θερμαντήρες, να βοηθήσουν την κατάσταση.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01673 seconds with 11 queries