Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 12-03-15, 21:24
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σε καποια σημεια συμφωνω με το σακη.
πραγματι δεν ειναι ολα αχρηστα,και πολυ περισσοτερο οχι παντα.
αλλα υπαρχουν προιοντα και προιοντα.

υπαρχουν προιοντα που ειναι οριτζιναλ πατεντες και αναπτυχθηκαν μεσα απο σοβαρη ερευνα,και προιοντα που απλα γεννηθηκαν για να καλυψουν κενα στους καταλογους των εταιρειων.

πχ αμφιβαλω πως δεν υπαρχουν εταιρειες που πουλανε το ιδιο αντιχλωριο με αλλη ετικετα και μια μικρη αλλαγη η προσθηκη στα συστατικα του.
μια συγκεκριμενη μου ερχεται κατευθειαν στο μυαλο.api.

καποιες φορες,αλλαζουν απλα μορφη στο προιον.αντι για υγρο πχ,ταμπλετες.και παει λεγοντας...

ποιος ο λογος να γινει αυτο,αν δεν ειναι απλα για λογους μαρκετινγκ?
δεν μπορω να σκεφτω καποιον αλλο λογο.

καποια αλλα προιοντα παλι,ειναι διαπιστωμενο απο χομπιστες σε ολο τον κοσμο πως μπορουν να δημιουργησουν προβληματα(και συμβαινει συχνα)
πχ τα διαφορα προιοντα ρυθμισης πεχα και σκληροτητων.

δεν λεω πως δεν κανουν αυτο που λενε,αλλα μπορουν να κανουν και σοβαρη ζημια.
οποτε προσωπικα τα θεωρω αχρηστα αφου εχουν τετοιο ρισκο.

οσον αφορα τα βακτηρια,επισης συμφωνω.δεν τα θεωρω αχρηστα με την εννοια πως δεν δουλευουν(αν και δεν μιλαω για ολα-καποια δεν ειναι καν βακτηρια,ενω προαγονται ως τετοια).

ουτε πιστευω πως θα κανει κακο η χρηση τους καθε βδομαδα με καθε αλλαγη.δεν το εχω κανει ποτε,αλλα δεν το πιστευω,ουτε εχω διαβασει κατι τετοιο ποτε.

ομως,τα θεωρω αχρηστα,με την εννοια πως δεν προσφερουν κατι που δεν μπορει να γινει με φυσικο τροπο.ενταξει θα παρει περισσοτερο χρονο.
(υπαρχει ομως και το μπολι).

αλλα την δουλεια για την οποια καποιος θα τα αγορασει αρχικα,μπορει να την κανει και χωρις αυτα,αν διαβασει ελαχιστα.

παρολαυτα,η δικια μου μικρη εμπειρια μου εχει δειξει πως τα ψαρια και τα ενυδρεια μου ητανε στα καλυτερα τους,οταν στο νερο δεν προσθετα κανενα απολυτως υγρο.
ουτε αντιχλωριο(η αποχλωριωση γινοτανε με εξατμιση στην προετοιμασια του νερου).
και στα χρωματα ειδα διαφορα,και στις συμπεριφορες,και στην ορεξη και σε ολα.


στο θαλασσινο ειμαι σιγουρος πως ειναι διαφορετικα τα πραγματα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01621 seconds with 11 queries