Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #227  
Παλιά 01-02-15, 20:33
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
60 λιτρα ρειφ για μενα ειναι ακαταληλο και ιδικα χωρις σαμπ

αν βαλεις μεσα σκιμερ αντλιες και το φιλτρο με τον ανθρακα αντιφωσφορο και θερμοστατη που θα βαλεις το βραχο και τα ζωντανα ? Κρεμαστό σκιμερ και σκεμαστό φιλτρο - ο χώρος παραμένει "καθαρός" για τα ζωντανά

2 λογο μικρου μεγεθους χωρις αυτοματη αναπληροση θα εχεις πολυ μεγαλες μεταβολες σε τιμες Άρα βάζεις αυτόματη αναπλήρωση - Την θεωρώ απαραίτητη. Η εξάτμιση ειναι αρκετη, η αναπλήρωση ειναι μονόδρομος

3 δε μπορεις να βαλεις κοραλια και να τα δεις να μεγαλωνουν οπως πρεπει Βάζεις εύκολα κοράλια τα οποια θέλουν απλά σταθερές συνθήκες. Δεν χαλάς πολλά χρήματα σε δύσκολα και ακριβά κοράλια.

4 πρεπει να εισαι καθημερινα απο πανω και να μετρας με τεστ kh mg ca n03 po4 και να συμπληρονεις Το βρίσκω κάπως υπερβολικό

θες τη γνωμη μου αν το εχεις ονειρο οπως το ειχα και εγω και το εκανα ξεκινα να κοιτας στις αγγελιες η μαζεψε ενα καλο ποσο παρε μια γιαλα 300 λιτρα κολλα και με ενα φιλο ενα σαμπ και για τα υπολοιπα μιλαμε Μεγάλες οι αλλαγές νερού, πολύ περισσότερος ο ζωντανός βράχος, πολλά περισσότερα τα watt, μεγαλύτερο σκιμερ...κλπ

και αν θες τη γνωμη μου μη αγωρασεις σκιμερ πολλα λεφτα τσαμπα υπαρχει και αλλος τροπος Χωρίς σαμπ...υπάρχει άλλος τρόπος?

οσο για τα φωτα λεντ και τελος
@gallos : Άνοιξε βρε συ ένα νέο θέμα. Εδώ μέσα θα χαθούν οι ερωτήσεις σου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01496 seconds with 11 queries