Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #351  
Παλιά 30-01-15, 16:59
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Ok, αμα είναι πάω να βρω ένα απο τα 2 φάρμακα που μου είπες πιο πάνω να του κάνω θεραπεία στην καραντίνα (10 λίτρα νερό λέω να βάλω στο 30λιτρο με φίλτρο, νερό από το ενυδρείο και φυτό επιφάνειας).

Απλά το μόνο που με κολλάει είναι το αν είναι έγγυος και το να μείνουν μέσα τα αυγά της κάνει περισσότερο κακό... αλλά από ότι βλέπω, ακίνητη έχει πάει και έχει κάτσει εκεί στον θερμοστάτη ψηλά ώρα τώρα..



-------------------------
Το sera omnipur μας κάνει? Δεν βρίσκω κάποιο κοντά μου απο τα 2 που είπαμε παραπάνω.



-------------------------
Πήγα σε ένα πετ σοπ για να πάρω το omnipur και έδειξα το βίντεο με το ψαράκι για να δει πως είναι κλπ εκεί η υπάλληλος. Μου είπε ότι καλύτερα να μην το πάρω το omnipur (και γενικά να μην πάρω κάτι ακόμα) και ότι απλά μπορεί να είναι μια αποβιταμίνωση. Ξεκίνα το μου είπε το ψάρι στην καραντίνα ρίχνοντας βιταμίνες και ανεβάζοντας σιγα σιγα θερμοκρασια. Μετά απο 5-6 ώρες ρίξε λίγο αλάτι (εννοουσε ενυδρειακό) να δεις πως θα πάει, γιατί τα φάρμακα γενικά όπως το omnipur και αλλά παρόμοια είναι αρκετα δυνατά και συνήθως στο τέλος χάνεται το ψαράκι. Είναι και μικρά μου λέει τα ψάρια σου, οπότε αλλός ένας λόγος να το πας πιο απαλά και όχι με φάρμακο αμέσως τουλάχισον.

Τώρα δεν ξέρω... Δεν το πήρα το omnipur.

Έστησα ένα 30λιτρο με περίπου 10-13 λίτρα νερό, έριξα βιταμίνες, έβαλα φυτό επιφάνειας, έβαλα μια αεραντία, έβαλα έναν θερμοστάτη στους 25 βαθμούς και ενα φίτρο sicce micron με μακαρόνι απο το φίλτρο του ενυδρείου. Για να δουμε...

Εδώ ενα βίντεο: https://www.youtube.com/watch?v=oD4e...ature=youtu.be

Kαι μερικές φωτο:
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1090657.jpg
Εμφανίσεις:  254
Μέγεθος:  46,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1090658.jpg
Εμφανίσεις:  261
Μέγεθος:  50,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1090659.jpg
Εμφανίσεις:  250
Μέγεθος:  55,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1090663.jpg
Εμφανίσεις:  235
Μέγεθος:  32,2 KB  
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 30-01-15 στις 16:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01546 seconds with 12 queries