Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 26-01-15, 11:43
Harris1 Ο χρήστης Harris1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-11-2014
Περιοχή: Χολαργος, Αθηνα
Μηνύματα: 382
Προεπιλογή

Παιδιά τα έχω ξαναδεί όλα αυτά που λέτε, επιγραμματικά γιατί ο χρόνος μου είναι περιορισμένος.
Ομως με ενδιαφέρει κυρίως να μάθω για τα μοτεράκια, που τα βρίσκω με 3€ το ένα και ποιός controller Ελλάδα κάνει 12 - 14€.
Ebay δεν ψωνίζω, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.
Επίσης αν κάνει τόσο, ίσως να αξίζει Ελλάδα με λίγο μικρή διαφορά στην τιμή και πιο άμεσα όμως.
Υπάρχει κανένα site Ελληνικό, θέμα που έχετε φτιάξει για ανεμιστηράκια controller να ενημερωθω?
Φαντάζομαι δεν λέτε τα γνωστά ζευγαράκια γνωστών pet shop και τον αυτόματο με θερμοστάτη που ρυθμίζει πχ τα μοτεράκια να δουλευούν στο 28-29. Δηλαδή μόλις ανέβει η θερμοκρασία να τα βάζει μπροστά και πάλι κλείνει, όταν φτάνει τα επιθυμητά επίπεδα.
Επειδή πρώτον θα λείπω οπότε δεν θέλω να δουλεύουν 12 ώρες την μέρα. Ούτε μπορώ να προεκτιμήσω τον χρόνο, που θα φτιάξω με ένα χρονοδιακόπτη επειδή την μια μέρα θα έχει λιγότερη ζέστη και την άλλη περισσότερη.
Προσπαθώ απλώς να φτιάξω το κλίμα το 20 ήμερο περίπου που λοίπο κάποια καλοκαίρια στον τόπο καταγωγής μου.
Οτι πληροφορίες για μοτεράκια και controllers ευπρόσδεκτες.
Για τα λίτρα το ξέρω, βέβαια με καθυσήχασε λίγο ο "γη και ύδωρ" που λέει θέλει περίπου 25 - 30 το καθένα.
Σκοπευω κάποια στιγμή να μετακομίσω οπότε λέω στο νέο σπίτι θα έχω χώρο για μεγαλύτερη γυάλα.
Και ένα τελευταίο, αν θεωρείτε τα 120λτ καλά για 2 ή μήπως τα 150 θα χωρούσαν 3?
Ευχαριστώ... για τον χρόνο σας και όλη την βοήθεια.
Harris1
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01479 seconds with 10 queries