Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #95  
Παλιά 16-01-15, 00:10
Το avatar του χρήστη paul.asty
paul.asty Ο χρήστης paul.asty δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2013
Περιοχή: κορυδαλλο
Μηνύματα: 256
Προεπιλογή

Ήρθε η ώρα
Ας τα πάρουμε τα πραγματα από την αρχή
Το ενυδρείο πήγαινε πολύ καλά μέχρι λίγο μετά το Πάσχα που από βλακεία μου δεν μετρούσα kh με αποτέλεσμα να μείνει για πολλές μέρες στο 4,5-5
Έχασα σχεδόν όλα μου τα κοραλια
Αφού προμηθεύτηκα τα απαραίτητα άρχισα ξανά και μετά από λιγο καιρό επανήλθαν πάλι
Έφτασε ο καιρός για διακοπές και το ενυδρείο έμεινε στην προσοχή άλλου για 3-4 βδομάδες
Για κάποιο άγνωστο λόγο όταν γύρισα ξαναβρήκα τα περισσότερα κοραλια τέζα
Στεναχωρήθηκα πολύ , αλλά δεν το έβαλα κάτω και άλλαξα aquascape και έκανα αλλαγή τις 2 λάμπες PL ,με 22x3wat luxeon LEDs από Steve's .Το γέμισα κοραλια και τώρα παει σφαίρα
Αυτές τις μέρες θα προσθέσω sump και θα βάλω σε λειτουργία την δοσομετρικη μετά απο 3 μήνες αναμονή
Πριν λίγες μέρες μου χάλασε η αντλία του skimmer και τώρα είμαι με ενα εφεδρικό το οποίο δουλεύει ελάχιστα , διότι κάνει θόρυβο και περιμένω να τελειώσω το sump για να το βάλω στο ντουλάπι που θα τοποθετηθεί το sump (περίπου 50 λίτρα)

Βέβαια δεν θα μείνω πολύ έτσι το καλοκαίρι που θα έχω τελειώσει με το σχολείο και τις πανελλήνιες θα ξεκινήσω το μεγαλύτερο ενυδρείο (περίπου 400 λίτρα το main)

Θα ακολουθήσουν φωτογραφίες
αλλά όχι τωρινές γιατί κανω κάποιες αλλαγές
σε κοραλια και δεν είναι έτοιμο
-------------------------

-------------------------


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paul.asty : 16-01-15 στις 00:10 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01511 seconds with 10 queries