Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 14-01-15, 17:34
ikaria_jim Ο χρήστης ikaria_jim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-10-2012
Περιοχή: ikaria
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill-Samos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τακη μπορει..αλλα μονο απ το φορουμ ξερω πολλες περιπτωσεις ξυλινων που ειχαν πολυ συντομη διαρκεια ζωης..Επιπλεον αν το κοστος φτανει και ξεπερναει του γυαλινου δε βλεπω και το λογο..Δεν το λεω διαισθητικα..μεσα στα ξυλουργια μεγαλωσα ,τεσσερις θειοι μαραγγοι...Το ξυλο δεν κανει για τετοιες δουλειες πιστευω..εκτος αν δεν ειναι ξυλινο αλλα υβριδιο σαν το δικο σου που οντως αξιζει αλλα τοτε το κοστος ξεφευγει..Εχω ακουσει απο 'μαστορες' απιστευτα πραγματα ,δεν θελω να τα σχολιαζω..τι για μπετοφορμ,τι για μελαμινες..Ειναι λαθος ομως που μετα απο κανενα χρονο δε μας λενε με τι μαζευαν τα νερα τη νυχτα που ανοιξε..Η φυση των υλικων δεν αλλαζει..ντυνουμε το καικι με τρια και τεσσερα φυλλα πανι ,μετα αλλα τοσα χερια πανακριβα εποξεικα και το νερο περναει για πλακα..Ακομα και ο πολυστερας για να διατηρει τις ιδιοτητες του θελει καθε ενα το πολυ δυο χρονια στεγνωμα,πως θα γινεται?Τωρα αν καποιος θελει ενυδρειο παααρα πολυ μεγαλο και δεν τον νοιαζει τοσο η διαρκεια ζωης-σαν τα βιντεακια στο youtube- παει σε ξυλινες κατασκευες αλλα οταν θελεις ενα 300αρι που εχει φτασει 2 και 3 κατοσταρικα και δωρο μια φεραρι τι νοημα εχει?
την διαρκεια ζωης εγω δεν την ξερω...αλλα φανταζομαι οτι αν πανω απο τον πολυεστερα μπει μια ριτινι...θα ειναι ακομα πιο γερο...δεν ξερω ομως υποθετικα μιλαω...παντως απο θεμα κοστους δεν νωμιζω οτι ειναι ιδιο η και πιο πολυ....οι τιμες που ειπα ειναι απο μαντρα...σημερα ρωτησα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
κατι ξερει η γυνακα σου!!!!

φιλε εγω σου εχω πει την αποψη μου. καλο ειναι να κανεις οτι τραβαει η ψυχη σου.
Το DIY μου αρεσει πολυ και αυτο ειναι κατι που δεν εχω δοκιμασει ακομα.
καλο ειναι να υπολογισεις ολα τα εξοδα που μπορει να χρειαστεις.
ξυλα τζαμια σιλικονη στοκο βιδες καπακι ενυδρειου πολυεστερα και πανι χρωμα που θα χρειαστει και ολες της λεπτομεριες. δεν ειναι απλο.
το μονο που με καθυσυχαζει ειναι οτι θα περασει πολυεστερα μαστορας!
σου ειπα για το ξυλο...σιλικονη εχω απο οταν εφτιαξα το 200αρι...2 σωλιναρια...στοκο εχω βιδες εχω...γωνιες εχω...καπακι θα κανω απο το κομματι που θα παρω...και για πολυεστερα σου ειπα..μαζι με το πανι...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ikaria_jim : 14-01-15 στις 17:34 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01610 seconds with 11 queries