Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 14-01-15, 12:05
ikaria_jim Ο χρήστης ikaria_jim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-10-2012
Περιοχή: ikaria
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή diy ξυλινο ενυδρειο.

καλημερα παιδια και καλη χρονια...
να κανω μια μικρη ανασκοπηση.
πριν περιπου ενα μηνα εκλεισα το 200λ..με ειχε κουρασει λιγο...ηθελα να κανω καποιες μετατροπες.να ανοιξω τρυπες για υπερχειλιση να βαλω πανω κοντρες για να μπει καπακι.και καποια αλλα μικροπραγματα...εδωσα λοιπον τα παντα σε ενα φιλο απο εδω...μπας και ξεκινησει κανενας αλλος εδω...
ρωτησα τους μαστορες εδω αν μπορουν να κανουν τρυπες και μου ειπαν οχι....εγω δεν το κανω γιατι θα κανω μ.....!οποτε μπηκα στην σκεψη να κανω αλλο,κ λιγο πιο μεγαλο...αλλα το κοστος παει πολυ...ετοιμαζομαι να παντρευτω το καλοκαιρι και κανω οικονομια οπου μπορω...χεχε....
ετσι λοιπον μιας και πιανουν λιγο τα χερια μου στο ξυλο ειπα να κανω μια προσπαθεια...θα παρω κοντρα πλακε θαλασσης το 1,8.
μετα απο πολυ ερευνα αποφασησα να παω σε πολυεστερα...εψαξα να βρω υγρο καοτσουκ αλλα ειναι πολλα τα λευτα να φερω απο εξω...
τωρα λεω μετα τον πολυεστερα να βαλω καποια εποξειδικη ριτινη...ουσιαστικα θα κανω ενα συνδυασμο αυτον που ειδα εδω απο αλλες κατασκευες...το ενυδρειο θα ειναι περιπου 300 λ.1.10 επι 50 επι 50.πανω κατω...ακομα δεν ειμαι σιγουρος...καμια ιδεα...καμια προταση...?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01520 seconds with 11 queries