Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 23-12-14, 01:21
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

αν θα το "φορτώσεις" με ζωντανα , αστο καλυτερα όπως είναι απλά κάνε διαπλάτυνση της σωλήνας για να σπάσεις την πίεση....


δεν έχω παράπονο απο το τέτρα.... οκ άλλα στην κατηγορία αυτου που εχω εγω είχε κατα πολυ λιγο περισσότερο όγκο στα καλαθάκια για υλικό.... για να είμαι ειλικρινείς καθε ενυδρείο φοράει δυο φιλτρα το λιγότερο.

ειδεμή δεν είχα κάποιο πρόβλημα. τι να πω, δεν ξέρω ότι μου έρχεται σαν φιλτρο έχουν καποιο πρόβλημα αλλά τα αλλάζω όλα , λαστιχάκια , φλατζες τσιμουχες κ στο καθαρισμό των φίλτρων , περνάνε απο τρελό καθάρισμα ΟΛΑ τα σημεία... γωνιές , εσοχές , εξοχές , λαστιχάκια , αξονάκια, προπελάκια , μέχρι κ τα ελάσματα τα ελέγχω(!)

ειχες δεν ειχες με εκανες να βγαλω τα "κολλήματα" μου εξω! χαχααχα
απλα πιστευω οτι το φιλτρο ειναι το Α κ το Ω μετα απο ενα καλό κ υγειές νερό...
Επίσης επειδη ταξιδευω αρκετά για δουλεια κ προσωπικούς λόγους , δεν εμπιστεύομαι ΠΟΤΕ μονο ενα φίλτρο κ ετσι όπως είπα πριν εχω απο 2 φιλτρα κ πανω στα ενυδρεια μου.

τι ψαρακια θα βάλεις μέσα?

ενας καλος προγραμματισμος θα ειναι το κολπο για να εχεις ενα υπεροχο ενυδρειο που θα το χαιρεσαι κ τις 12 ωρες που θα εισαι εκει , παρα να τρεχεις με κουβαδες με νερα!

αν δεν θες μεγαλη ροη στο νερο , αν θες μεγαλη ροη κοκ θα παιξει κ αυτο ενα ρολο στο φιλτρο σου..

οι "δισκοπαθείς" νομιζω δεν θελουν μεγαλες ροές ... αν δεν κανω λαθος...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01480 seconds with 10 queries