Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 24-09-14, 21:00
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Τα γράφω με τυχαία σειρά...
1. Το να ανεβάσεις κι άλλο την θερμοκρασία χωρίς λόγο (το έκανες ήδη.. αν ξαναδεις τι σου έγραψα στο #4)... είναι κουτό... τα ψάρια σταματάνε να τρώνε εκεί πάνω.
2. ΝΑΙ... και μόνο με την αύξηση της θερμοκρασίας στους 35 βαθμούς... τα flaggellates... πάνε "περίπατο"... αλλά... οι ζημιές που αφήνουν στο εσωτερικό του ψαριού πρέπει να θεραπευθούν, γιατί μπορεί να προκαλέσουν μολύνσεις. Τα δικά σου... ξέρεις ότι έχουν flagellates;
3. ΑΝ μπόρεσα να δω καλά στη φωτογραφία (γέρικα μάτια έχω ωρέ... βγάλε μια πιο κοντινή )... είναι καρδιά γαλοπούλας και αρτέμια;
4. Έχεις τα'ί'σει καθόλου από τις κατεψυγμένες... στο διάστημα που η θερμοκρασία ανέβηκε; ΑΝ ναι... τα "προβληματικά" (αυτό είναι που μας ενδιαφέρει)... έφαγαν; Την σπιρουλίνα την τρώνε (πάλι με το τσιγκέλι θα στα βγάζω).
5. Ρίχνε λιγότερη τροφή σε ποσότητα (ειδικά με την τα'ί'στρα, που προφανώς ΔΕΝ είσαι εκεί για να την ελέγχεις). Καλύτερα να πεινάσουν λίγο και να τα τα'ί'σεις όταν θα είσαι εκεί... παρά να γίνει κανένα "μπαμ" στο ενυδρείο.-

ΥΓ. Γράφεις... "δεν εχω πολυ εμπειρία ακομα στους δίσκους"... αλλά και... "Πάντως πιστεύω οτι πρεπει να πάω στο επομενο βήμα δλδ 35 για μια εβδομάδα... μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό;
Πως γίνεται... κάποιος που ΔΕΝ γνωρίζει... να πιστεύει ότι... πρέπει να κάνει αυτό ή το άλλο;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01753 seconds with 10 queries