Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #192  
Παλιά 09-08-14, 21:14
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drakona Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοβαρά πολύ μου αρέσουν όλες οι κατασκευές και οι πατέντες που έχεις κάνει εκεί πέρα! . Αλλά χωρίς παρεξήγηση, κατά την γνώμη μου φαίνεται ότι το χάλασες βάζοντάς του χρυσόψαρα εκεί μέσα. Πιστεύω ότι θα ήταν πιο όμορφο αν έβαζες κάποιο είδος κιχλίδας, Πάντως πάλι μπράβο πολλή όμορφη κατασκευή!!!
Αυτο το ενυδρείο το έφτιαξα για τα συγκεκριμένα χρυσόψαρα. Σε εξωτερικό χώρο αν έβαζα κιχλίδες θα έπρεπε 1ον να χαρίσω κάπου αυτά τα χρυσόψαρα και 2ον το χειμώνα θα έκανα πλούσια τη ΔΕΗ
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
τακη μια χαρα σε βλεπω,τοπες και τοκανες
πολυ ωραιο εγινε και μολις στρωσουν ολα και ωριμασει θα γινει πιο ομορφο απτο μικρο.
μπραβο σου

τα ψαρια "γομαρεψανε" κιαλλο απο οταν τα ειχα δει μου φαινεται,
φανταζομαι τι γινοτανε στο μικρο
τωρα θα τα δεις πραγματικα

ειμαι περιεργος να δω αν θα υπαρξει "ξαφνικη" αλλαγη στην αναπτυξη τους τωρα.
αν αρχισουν να μεγαλωνουν πιο γρηγορα τωρα δηλαδη,αφου αποτι φαινεται γλυτωσανε το νανισμο παρα το μεγεθος του προηγουμενου ενυδρειου τους.
(το καλο φαι κ το καθαρο νερο σιγουρα βοηθησανε αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση)
αν σου βρεθει χρονος κ εχεις ορεξη,μετρησε το μηκος τους καποια στιγμη ετσι για την ιστορια,να ξερουμε τι παιχτηκε αργοτερα
κανονικα θελει και το βαρος,αλλα τεσπα

υ.γ στο μικρο τι θα κανεις τωρα;
εχω εναν λευκο HM απο γεννα στη λιμνη κουκλι
εχω απολα τα χρωματα ομως,αν αποφασισεις τιποτα τετοιο πεσμου.
το πολυ πολυ ερχεσαι απτο σπιτι και ψαρευεις οποιον θες
Γιώργο επιτέλους το έκανα.
Κάποια στιγμή θα τα μετρήσω και θα τα ζυγίσω για να δω πως θα πάνε στο καινούριο, το μεγάλο το είχα μετρήσει πριν λίγους μήνες.
Τώρα το μικρό ακόμα δεν ξέρω τι θα βάλω μέσα. Δεν είναι άσχημη η ιδέα σου για ΗΜ αλλά το χειμώνα τι θα κάνω ; Τι minimum θερμοκρασία θέλει ; Θα προτιμήσω κάποιο ψάρι που το χειμώνα να το έχω στους 22-23 βαθμούς ή και χαμηλότερα αν μπορώ
-------------------------
Μια λεπτομέρεια που δεν σας είχα δείξει. Ειναι η ηλεκτρομαγνητική που θα ρίχνει νερό στο ενυδρείο. Ο προβληματισμός μου ήταν πως αφού μου χάλασε η 12βολτη, αυτή που είναι 220 θέλει προσοχή




και αφού προσπάθησα να τη μονώσω όσο καλύτερα μπορύσα της έφτιαξα και ενα καπελάκι για παραπάνω προστασία

__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 09-08-14 στις 21:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01814 seconds with 11 queries