Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 19-07-14, 14:11
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2014
Περιοχή: Αργολιδα
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

και τελικα στις 6/7/14 αποφασισα,οτι ηρθε η ωρα για τα εγκαινεια!!
απο το πρωι αλλαζα το νερο του λιγο λιγο με ενυδρειακο και αργα το απογευμα χωρις πολυ φως τον τουμπαρα μ ενα ποτηρι μεσα!
οποια ανυσηχια ειχα απλα διαψευσθηκε αμεσα- τετοια χαρα ουτε ο σκυλος μου δεν κανει!




ειλικρινα,οταν διαβαζα για αλλαγη συμπεριφορας του ψαριου οταν μπαινει σε νεο,μεγαλυτερο και καλυτερο χωρο, δεν περιμενα τα οσα ειδα και ακομα βλεπω οταν τον χαζευω!!
την επομενη μερα κατα τις 9 που εχω ρυθμισει ν αναβει το φως εκατσα και τον παρατηρησα λιγο ,αλλα ηθελα και να τον ταισω..




ο ψαρης κοβει βολτες σε ΟΛΟ το ενυδρειο - δεν εχει αφησει γωνια ανεξερευνητη μεχρι σημειο να ανυσηχω για την υγεια του!
τον εχω βρει να αραζει κοντα στο φιλτρακι και παρ ολο που δεν υπαρχει περιπτωση να τον τραβηξει με καποιο τροπο φοβαμαι για την ουρα/πτερυγια του - αλλες φορες παλι παει και στριμωχνεται πισω απο μια πετρα και τον παρατηρω οτι θελει να κανει και μανουβρες εκει!
καποια στιγμη τον ειδα σαν να ζοριστηκε λιγο στο στριμωγμα/γυρισμα....



μεχρι και αυτη τη στιγμη ο ψαρης ειναι υγιεστατος και πλεον και ευτυχης!!
φυσικα η ολη διαδικασια εφερε και πολλες αποριες,ερωτηματα που πρεπει να οργανωσω καπως και να με βοηθησετε,γιατι θελω η συνεχεια να ειναι ακομα καλυτερη για τον ψαρη αλλα και για μας....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC04592SMALL.jpg
Εμφανίσεις:  2253
Μέγεθος:  119,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC04588SMALL.jpg
Εμφανίσεις:  2514
Μέγεθος:  72,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC04610small.jpg
Εμφανίσεις:  1788
Μέγεθος:  85,9 KB  
__________________
ο... χειροτεροτεχνιτης!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01717 seconds with 12 queries