Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 26-06-14, 06:25
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

η αληθεια ειναι οτι κανονικα δεν πρεπει να μυριζει,αλλα...
εχω παρατηρησει στο δικο μου,πως οταν ειχα τη γεννα και πριν αρχισω τα πολλα ταισματα(οποτε δεν υπηρχε ακομα θεμα αμμωνιας)ειχα μυρωδια στο δωματιο.

μαλιστα την ιδια μυρωδια την εχω ξαναμυρισει πολλες φορες στην τεχνητη λιμνη της καρδιτσας(οπου μαζευεται το νερο προς καθαρισμα και ποση, μεσω αγωγου απτη λιμνη πλαστηρα)σε ενα συγκεκριμενο σημειο της.

αποσο ξερω σεκεινο το σημειο γεννανε και ψαρια γιατι εχω δει τυπο να τα βγαζει με τα χερια κατω απτις πετρες και να γεμιζει σακουλες...

δεν ετυχε ποτε να κανω μετρησεις εκει,αλλα αμφιβαλω πως υπηρχε αμμωνια γιατι ειναι πολλα χρονια η λιμνη και μιλαμε για πολυ νερο.
δεν ξερω ακριβως που οφειλεται αυτη η μυρωδια και δεν εκατσα και ποτε να το ψαξω να πω την αληθεια.
δεν ξερω αν ειναι αποκλειστικα μυρωδια της αμμωνιας δηλαδη η οφειλεται σε κατι αλλο.
γιατι ετυχε προσφατα να εχουμε θεμα εδω σε ενα λουκι και εκει μπορουσα να μυρισω πραγματικα την αμμωνια.
την καταλαβαινες δηλαδη στη μυτη.

παντως η μυρωδια της λιμνης και του ενυδρειου μου αρεσε.η αλλη απτο λουκι,αστα να πανεδεν στεκοσουνα.και ακομα δεν εχω βρει ακρη με αυτο...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01354 seconds with 10 queries