Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-06-14, 17:55
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

καταρχας καλη αρχη θαναση !!μετα ξανασκεψου τις ανεμωνες θελουν
1)πολλη φως οπως σου ειπαν παραπανω
2)πολυ καλα στρωμενο ενυδρειο αρα εισαγωγη τουλαχιστον 7-8 μηνες μετα
3)θα εχεις μονιμα βομβες στο ενυδρειο σου που αν σκασει μια θα χασεις τα παντα!!
για τα υπολοιπα στα ειπαν ολα ..σκεψου και πραξε φιλε
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
η λογικη μου λεει, να πω τις διαστασεις που εχω διαθεσιμες για ενυδρειο και να μου πειτε τι ψαρια μπορω να βαλω...
αν διαλεξω τι ψαρια μου αρεσουν μπορει να χρειαστω κι αλλο 6τονο...
αν μπορω με λογικο φωτισμο να βαλω ζωανθους και πολυποδες δεν θα πω οχι, οσο για την ανεμωνη την ειπα γιατι ξερω οτι εκει αρεσει να κρυβονται τα clown fish....

οποτε για το τι μπορω να βαλω πανω στα βραχια θα με κατατοπισετε εσεις... και οσο για το τι ψαρια μπορω να βαλω θα σας κατατοπισω με την διασταση του ενυδρειου.
μπορει να γινει μαχ 2 μετρα μηκος και 0.5 φαρδος. το υψος αδιαφορο....
στην φωτο βλεπετε εκει που θα μπει το ενυδρειο. πισω απο τον τοιχο ειναι η κρεβατοκαμαρα μας. θα φυγει ο καθρεπτης και το τραπεζι απο εκει θα γινει το απαραιτητο κοψιμο του τοιχου, και εκει πανω θα πατησει το ενυδρειο...

τι ενυδρειο φτιαχνω με αυτες τις διαστασεις και τι ψαρια μπορω να βαλω για να ζησουν σωστα μεγαλωνοντας??
καλυτερα το υψος να το κανεις 50 εκ και οχι παραπανω για να εισαι προετοιμασμενος για reef αργοτερα.. σε βλεπω πολυ ζωηρο

για να βαλεις ανεμωνες εκει μεσα υπολογισε περιπου στα 300-350 watt θες και για τα υπολοιπα που ανεφερες φυσικα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stelios816 : 09-06-14 στις 17:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01433 seconds with 10 queries