Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 09-06-14, 17:32
Το avatar του χρήστη madfdg
madfdg Ο χρήστης madfdg δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 1.432
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα.

για διαβασμα εχω αρχισει και κανω, αν και τα εχω ξαναδιαβασει...

οταν λες το μεγεθος του ενυδρειου εχεις δικιο γιατι παντα αυτο παιζει τον συμαντικο ρολο, αλλα θελω να μου πεις το εξης....
για τα ψαρια που θελω για κινηση στο ενυδρειο, παιζει ρολο τα λιτρα η το μηκος?? Θα εξαρτηθεί απο τα ψάρια που θα βάλεις, πχ όπως πολύ καλά ξέρεις μεγάλα σε μήκος ψάρια θέλουν άπλα για κολύμπι οπότε πάμε σε μήκος και πλάτος!Καταστάλαξε στο τι ψάρια θα βάλεις και τα λέμε τότε!

σκιμερ θα βαλω σιγουρα απλα σκεφτομαι μιας και δεν ξεκιναω αυριο το ενυδρειο να κοιταω στις αγγελιες...

τωρα στον φωτισμο.... για μερικες ανεμωνες για clown fish θελουν τοσο φωτισμο?? κοντα στο 0.5-1 watt??
αν ναι, πρεπει να κοιταω για φωτιστικο... γιατι σκετο σκετο βραχο δεν θελω...
Οι ανεμώνες βασίζονται και στην τροφή που τους δίνουμε και στο φωτισμό! Σκέψου και το ότι αν δεν θές σκέτο βράχο, έστω και με ανεμώνες, θα πρέπει να κοιτάξεις για reef safe ψάρια, υπάρχουν ψάρια που τις ξεσκίζουν χαλαρά. ΙΜΟ οι ανεμώνες είναι ταλαιπώρια Δεν χρειάζεται να βάλεις ανεμώνη για να μην βλέπεις σκέτο βράχο, αν και τελικά αυτό θα βλέπεις να ξέρεις! Μπορείς να βάλεις ζωανθούς οι πολύποδες και να βάλεις χρώμα στο ενυδρείο σου!

θεωρω πολυ συμαντικο για οπιοδηποτε ενυδρειο την βιολογια του... +1

σε λιγο θα ειμαι σπιτι και μπορω να κανω μια μετρηση για το ποσο ενυδρειο με χωραει στον χωρο που το θελω...
__________________
Κώστας
"I dreamed a thousand new paths . . . I woke and walked my old one."
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01807 seconds with 11 queries