Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 18-05-14, 22:38
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouboulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην κάνεις τίποτα, οι μπουκάλες δεν λήγουν. Προφανώς το 2005 θα ήθελε επανέλεγχο. Μην δώσεις τσάμπα χρήματα, εφόσον είναι γεμάτη, δουλεψέ την όπως είναι με το μανομετράκι που έχεις και όταν αδειάσει την πάς να σου αλλάξουν την στρόφιγγα και να στην γεμίσουν. Το πιστοποιητικό που έχει ως το 2005 σημαίνει πως η μπουκάλα μέχρι την παραπάνω ημερομηνία μπορεί και είναι κατάλληλη για πυρόσβεση, δηλαδή θα είναι γεμάτη. Διοξείδιο έχει μέσα όχι γιαούρτι που θα κόψει. Αυτό που καθορίζει την υδραυλική δοκιμή τις κάθε μπουκάλας είναι η ημερομηνία κατασκευής της και όχι το αυτοκόλλητο που καθορίζει τον επανέλεγχο της ποσότητας που έχει μέσα η μπουκάλα.
Σταμάτη δεν διαφωνήσω μαζί σου , το CO2 δεν λήγει, άντε να το χάσει η μπουκάλα, και όντως το ταμπελάκι είναι για έλεγχο της δυνατότητας πυρόσβεσης, αλλά νομίζω πως μια μεταχειρισμένη μπουκάλα καλό θα είναι να την πάμε για έναν έλεγχο, ειδικά αν δεν ξέρει ο άλλος το ιστορικό της,
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leonidas87 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως ειπα καλού κακού 8α τη παω σε καποιο μαγαζί...Παρόλα αυτ'α θέλω να κατανοήσω τη λειτουργία της!!!
Μου λες οτι αφαιρώ την χοάνη κ βάζω το μανόμετρο που πηρα...(φωτο 1)
Μετά πως θα βγαίνει co2????αφου για να βγει πρέπει να πατάω την σκανδάλη!!!
Αυτή η βίδα τι ακριβώς κάνει??(φωτο 2)


Ελπίζω να μη σας κουράζω...
Φίλε Λεωνίδα, θα πρέπει να έχεις πατημένη τη σκανδάλη για να βγάζει CO2, να την δέσεις με κάτι δηλαδή, η βίδα που έχει από κάτω δεν ξέρω τι κάνει, μήπως ρυθμίζει τη ροή ; Υπόθεση κάνω
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τάκης : 18-05-14 στις 22:38 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01742 seconds with 11 queries