Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 05-05-14, 20:54
panosleonr Ο χρήστης panosleonr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2014
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οκ αν για κάποιο λόγο δε σου στρώνει με αμμωνία δε θα στρώσει ούτε με μπόλι ούτε με τίποτα!
Υποθέτω πως ΚΆΤΙ στο ενυδρείο (δεν μπορώ να υποθέσω τι) είτε εμποδίζει την ανάπτυξη βακτηρίων, είτε πολύ χειρότερα σκοτώνει τη ζωή γενικότερα.
Δεν έχει τύχει να ακούσω τέτοιο πράγμα οπότε μόνο υποθέσεις μπορώ να κανω, αλλά δώσε καλύτερα λεπτομερή περιγραφή του τι υπάρχει μέσα στο ενυδρείο, καθώς και οποιαδήποτε επεξεργασία έχεις κάνει απορρυπαντικων χημικών, αποστείρωσης κτλ μήπως και βγάλουμε κανένα λογικό συμπέρασμα, διαφορετικά πρέπει να δοκιμάσεις ένα ένα τι μπορεί να φταίει (με νούμερο ένα ύποπτο το βυθο)
δεν εχω βαλει κανενα χημικο στο ενυδρειο μου.... μονο ξυδι , σιποραξ, substrat και ριζα βγηκαν και βραστηκαν, η αμμος με πολυ καυτο νερο απο θερμοσιφωνα.... παντως απο προχθες το μεσημερι νερο θολοσε μετα απο 20 μερες, Bactereial bloom, φανταζομαι ...αρα υπαρχει ζωη βακτηριων?? και εχθες μετρησα Νο2 0 Νο3 1 αμμωνια λιγο πεσμενη απο 3-5 παει προς το 1 το χρωμα στο σερα τεστ...... αν ζητησω μπολι λες να μην γινει τιποτα??
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aaaooll Εμφάνιση μηνυμάτων
Και πολλές φωτογραφίες απο τα πάντα! μήπως δούμε κάτι...
δεν εχω φωτογραφικη ρε γαμ@το...μονο ενα ρημαδι κινητο με καμερα της κακιας ωρας....θα προσπαθησω να δανειστω απο ενα φιλο μηπως καταφερω και ανεβασω τιποτα να δειτε....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη panosleonr : 05-05-14 στις 20:54 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01587 seconds with 10 queries