Θέμα: schooling fish
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 23-03-14, 09:15
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

κωσταντινε δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο.η μαλον για να το πω καλυτερα,εχω την εντυπωση οτι δεν ισχυει παντα και δεν ξερω κατα ποσο το ακολουθουνε οι εκτροφεις και προμηθευτες.εξαρταται και απο τα ψαρια νομιζω.για παραδειγμα τα guppy που βλεπεις συχνα να εμφανιζουνε ασθενειες καια ευαισθησιες που δεν θα επρεπε να τις εμφανιζουνε.υπαρχει και καποιο σχετικο ποστ του Raven καπου εδω μεσα.

δηλαδη δεν νομιζω πως καθονται να ασχοληθουνε με το να "ανακατεψουνε" τα αιματα οι εκτροφεις.τουλαχιστον οχι ολοι.

νομιζω,οτι με καποια "ευκολα"(κοινα) ψαρια δεν το κανουνε.

πχ ετυχε να δω προσφατα σε μαγαζι σε ενυδρειο με θηλυκες μονομαχινες μικρες σε ηλικια, τα μισα σχεδον ψαρια να εχουνε στραβο σωμα.
το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ητανε οτι προκειται για γεννα απο αιμομιξια.

γιατι δεν νομιζω οτι μπορει να ετυχε κατι αλλο σε τοσα ψαρια σε τοσο μικρο διαστημα(αφου ητανε και μικρα σε ηλικια).

θελω να πω μπορει να τυχει τετοιο θεμα "εκφυλισμου" λογο αιμομιξιας,δεν ειναι αδυνατο.

προσωπικα αν αγοραζα τωρα καποιο κοπαδι δηλαδη,θα προτιμουσα να αγορασω ατομα απο διαφορετικα μαγαζια.ετσι μονο και μονο για να μην το εχω στο μυαλο μου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01365 seconds with 10 queries