Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 16-02-14, 09:35
Το avatar του χρήστη mixalhs89
mixalhs89 Ο χρήστης mixalhs89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Σάμος - Αθήνα
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouboulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Περα από τα κινέζικα που θα βρεις στο eBay για ενυδρεία μην ψαχτείς παραπάνω. Ολοι οι μειωτηρες μανόμετρα κάνουν για την δουλειά που τα θέλουμε. Μετα από μεγάλη ερεύνα που έκανα για καιρο, διαπίστωσα ότι η πιο συμφέρουσα αγορά είναι αυτή από το eBay. Με τα υπόλοιπα είτε είναι για αργκον είτε για άζωτο είτε για οποιοδήποτε αέριο θα πρέπει να συνυπολογίσεις το κόστος μιας μικρομετρικης βάνας συν μια ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα . Οπότε το κόστος ανεβαίνει αρκετά παραπάνω. Αν θες να ρήξεις χρήματα σε ένα πολύ καλο και επώνυμο ρυθμιστή με κορυφαία ηλεκτρομαγνητική και πολύ αξιόπιστη μικρομετρικη βαλβίδα δεν χρειάζεται να ψάχνεις στο e bay. Το θέμα είναι αν θες να δαπανήσεις ένα ποσό κοντά στα 200 ευρο για τα παραπάνω. Μια τέτοια αγορά προσωπικά την θεωρώ χαζή για τι δεν είναι απαραίτητη για την χρήση στο ενυδρείο. Ένας ρυθμιστής στο ενυδρείο δεν καταπονείται από καιρικές συνθήκες, δεν χρειαζεται να εχει απόλυτα σωστή πίεση εξόδου και άλλες τέτοιες λεπτομέρειες που χρειάζονται στους επώνυμους. Στο ενυδρείο θα βάλεις τον ρυθμιστή μια φορά και τέλειωσε το παραμύθι. Επίσης σκεψου ότι και το φτηνότερο δεν θα σε ικανοποιήσει και σε πολλές περιπτώσεις θα σου βγάλει την ψυχή. Με το να γλυτώσεις κανα 20αρι ευρο δεν θα κερδίσεις τίποτα. Θα σου βγουν μπροστά σου και θα τα πληρώσεις τριπλάσια αργότερα. Προσωπικά εγώ αγόρασα αυτόν http://www.ebay.com/itm/Aquarium-CO2...item417aa2c957 Ο τύπος μου έστειλε και ένα κουπόνι με έκπτωση 30% και από εδώ http://www.co2art.co.uk/store/regula...agnetic-valve/ πείρα αλλους δυο ιδίους και διάφορα αλλα πράγματα και μου ήρθε πολλή καλά οικονομικά. Με αυτόν τον ρυθμιστή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και πιστεύω πως για τα λεφτά του είναι πολύ καλο και ποιοτικο.
Άρα δηλαδή ακόμα και με τα μανόμετρα που μάλλον βρήκα δωρεάν θα μου έρθει μία η άλλη από το να αγοράσω ηλεκτρομαγνητική και μικρομετρική. καλά δεν κατάλαβα;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01569 seconds with 11 queries