Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 15-02-14, 09:55
g81gr Ο χρήστης g81gr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: heraclion crete
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή Και ξαφνικά μωρά...

Καλημέρα... Σήμερα το πρωί, είδα μωρά μονομάχου πάνω από το μονομάχο μου... Ο κακομοίρης, έχει κάνει πολλές φορές απόπειρα για μωράκια, αλλά ποτέ δεν τα κατάφερνε, έκανε τη φωλιά, έβαζαν τα αυγά η κοπελιές, αλλά ποτέ δεν τα είδα να βγαίνουνε. Σήμερα όμως υπάρχουν, και αν το σκέφτομαι σωστά σήμερα είναι 2 μερών νεογέννητα. Τα αυγά υπήρχαν την τρίτη, την πέμπτη το πρωί τα είδα τελευταία φορά, και χθες δεν υπήρχαν και τώρα μωράκια... όπως καταλαβαίνετε από τροφές δεν έχω μεριμνήσει, καθώς δεν περίμενα ότι θα βγαίνανε αυτή τη φορά (έχει κάνει πάνω από 20 απόπειρες...), τι μπορώ να ταίσω από αυτά που έχω??? υπάρχουν 4 επιλογές.
α) να τρίψω φυλαράκι να το κάνω σκόνι και να το ρήξω,
β) να τρίψω blood worms -->σκόνι --> φαί
γ) να μαζέψω πλανκτόν από το μεσογειακό ενυδρείο, αλλά δεν ξέρω πως και αν αποδίδει (αν ξέρει κάποιος αν γίνεται και πως θα με ενδιέφερε να μάθως)(το θέμα με το πλανκτόν το λέω γιατί στο ενυδρείο μέσα υπάρχουν πολλοί οργανισμοί που τρέφονται από πλανκτόν, άρα υπάρχει αρκετό, απλά δεν ξέρω πως να το πάρω)
δ) να ψάξω σε πετ σοπ τροφή για γόνο (ένας φίλος μου έψαχνε την προηγούμενη εβδομάδα αλλά δεν βρήκε πουθενά...)
Ευχαριστώ.
αααα, η επιφάνεια έχει πολλά φυτά, ρίτσια, φακή και κερατόφυλλο, πειράζει???
__________________


Πωλούνται κλαδέματα!!! A this, last yearr!!!
Τώρα πωλούνται Apple snails!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01421 seconds with 10 queries