Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 13-02-14, 16:59
μαρια-ελενη Ο χρήστης μαρια-ελενη δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2014
Περιοχή: νεα μακρη
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

παιδες καλησπερα , η αληθεια ειναι οτι το σκεφτομαι για γαριδες γι 'αυτο και δεν εχω εγκαταλειψει την προσπαθεια για στρωσιμο του ενυδρειου, αλλωστε ειδα οτι καποια παιδια βαζουν αγγελιες και τα δινουν ,οποτε θα μπορουσα να τις χαριζω αμα γινουν πολλες απλως πρεπει να το μελετησω λιγο το θεμα γιατι θελει ,λεει, και στρωσιμο ο βυθος οποτε πρεπει να διαβασω τι ακριβως σημαινει αυτο!!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από plin Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω γιατί δεν μπορεί να βάλει red cherry, γιατί αναπαράγονται; Πολλά σαλιγκάρια αναπαράγονται, επίσης.
Αν αναπαραχθούν υπερβολικά μπορείς να τις μοιράσεις. Αλλά αντίθετα, μάλλον αυτο-περιορίζονται, δείτε εδώ (και το υπόλοιπο νήμα).
Οι red cherry σε μεγαλύτερα ενυδρεία δεν αναπαράγονται; Και εκεί δεν θα χρειαστεί να τις μοιράσεις - και μάλιστα σε πολύ μεγαλύτερους αριθμούς;
Η δυσκολία είναι να κρατήσεις τις συνθήκες σταθερές και το νερό καθάριο, σε αυτά τα λίτρα. Αλλά με σωστό προγραμματισμό, (καλό στρώσιμο, βυθό κατάλληλο για γαρίδες κλπ), αρκετά φυτά, οικονομικό τάισμα - άλλωστε οι γαρίδες θα θρέφονται και από τα φυτά - και προσεκτικές ρουτίνες το γαριδάδικο είναι, νομίζω, εφικτή λύση.
γιατι ειναι δυσκολο να κρατησεις τις συνθηκες σταθερες σε ενα μικρο ενυδρειο???? αμα ακολουθησεις πιστα ενα προγραμμα στις αλλαγες νερου , στη θερμοκρασια , στο τι τα'ιζεις και ποσο γιατι ειναι τοσο δυσκολο??? δηλαδη ρωτω για να μη βαλω γαριδες και μετα απο λιγο μου πεθανουν, κριμα ειναι

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μαρια-ελενη : 13-02-14 στις 16:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01515 seconds with 11 queries