Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 26-01-14, 13:15
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από golf20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω τον ίδιο μετρητή. Περισσότερη εντύπωση μου έκανε η κατανάλωση ρεύματος από τις λάμπες του ενυδρείου, έχω 2 ζεύγη των 24w και η κατανάλωση τους είναι 54w και 60w... Περίμενα ότι θα είναι λίγο παραπάνω από 48w λόγω ballast αλλά όχι και 60w... Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και το μήκος των καλωδίων.


καλα μην παιρνετε δεδομενο οτι αυτα τα μηχανακια της πλακας ειναι καλλιμπραρισμενα με απολυτη ακριβεια...
Προχθες πηρα 3 κιλοβατομετρα και η τιμη τους ηταν 670 ευρω το ενα, λετε οι επαγγελματιες του ειδους να ειμαστε τοσο μπουμπουνες και να γινοταν η ιδια δουλεια με τετοιες κινεζιες?
Απλα για να εχεις μια ιδεα στο περιπου ειναι "χρησιμο", αλλα οχι απαραιτητο αφου η καθε συσκευη γραφει τα στοιχεια της.
Τωρα αν θες να ξερεις με ακριβεια κι οικονομικα η λυση ειναι ενα πολυμετρο κι ενα κομπιουτερακι (μετρας ταση, ενταση και τα πολλαπλασιαζεις)
Επισεις υπαρχουν στα μεγαλα ηλεκτρολογεια μετρητες καταναλωσης πινακος οικιακης χρησης που δεν ειναι πανακριβοι, και ειναι αξιοπιστοι (κανα δυο κατοσταρικα πρεπει να χουν)
Τα υπολοιπα απλα gadget-ακια ειναι
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01412 seconds with 10 queries