Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #280  
Παλιά 25-01-14, 15:58
Το avatar του χρήστη Αντζι
Αντζι Ο χρήστης Αντζι δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2013
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα για τα ψαρια αυτα, ΟΚ ειναι αυτο το ενυδρειο.
Για το κολλημα που θα φας ελεγα.
Ενα καλο ενυδρειο για αφρικη ειναι μ150 χ π50
Μπορεις να εχεις πολλες επιλογες με αυτο. (τροφεους ιδανικα κατα την αποψη μου)
Παιξε με αυτο που ειχεις, να μαθεις τα νερα, και βλεπουμε.
Δεν παιζω Σπυρο μας με το ενυδρειο και ας ειμαι αρχαρια και ασχετη στα πιο πολλα.Με πληγωννννεις
Πολυ σοβαρα το βλεπω.Ξεκινησα απο αλλη ηπειρο και γρηγορα εφυγα το παραδεχομαι αλλα ισως τοτε δεν ειχα ψαχτειπολυ καλα και βιαζομουν να το φτιαξω κιολας μετα απο αυτο που επαθα.Επισης τοτε ημουν εγκυος οποτε ηθελα απλα νερο βρυσης και οχι πολλα πολλα.Μετα ομως αλλαξαν τα πραγματα δυστηχως...οποτε εψαξα καλυτετα τι μου αρεσε.Ασχετα απο ολα αυτα ομως ναι θελω μεγαλυτερο.Απο αρχης ηθελα απλα ηταν πολυ ακριβο τοτε απο πετσοπ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν βγαλεις το παχος των τζαμιων το υψος του βυθου και το κενο επανω για το φωτιστικο, εχεις καθαρες διαστασεις χωρου περιπου 80χ35χ38 =98000/1000= 100 λιτρα καθαρα περιπου.
Για την ποσοτητα του νερου, αφαιρεις και τον ογκο των διακοσμητικων (οι πετρες πιο πολυ σε ενα αφρικανικο πιανουν πολυ ογκο)
Μπορεις να βαζεις τις πετρες σε ενα κουβα με νερο (που εχει μετρησει τα λιτρα που χωραει) και οσο νερο πεταει εξω, τοσος ειναι ο ογκος του νερου που πιανουν.

Α καλα δεν θα το σκεφτομουν ετσι ποτε.Στα ματια μου εισαι ιδυοφυια Σε ευχαριστω(ειδες που ειναι μικρο τελικα;;;;χαχα)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αντζι : 25-01-14 στις 15:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 10 queries