Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 08-01-14, 02:10
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

23 Aphyocharax anisitsi (Bloodfin Tetra)
λιγες φορες τα εχω δει(κανα δυο αν θυμαμαι καλα)ειναι fin nippers ομως(το γραφει και στο προφιλ)προσωπικα δεν θα τα διαλεγα,αλλα γουστα ειναι αυτα.

2 Apistogramma borellii (Umbrella Cichlid)
αν βαλεις,θα βαλεις ζευγαρι.και επειδη δεν μπορεις να ξερεις το ζευγαρι απο πριν εκτος αν ειναι διαπιστωμενο,θα πρεπει να μπουνε 2-3 θηλυκα και στο τελος θα μεινει μονο το ζευγαρι.δεν τα εχω δει ποτε σε μαγαζι.

43 Dario dario (Scarlet Badis)
ωραια ψαρια.δεν θυμαμαι να τα εχω δει ποτε σε μαγαζι,(ισως μια φορα,αλλα εχω ξανακουσει γιαυτα οποτε μαλον "κυκλοφορουνε")
θελουνε χαρεμι και δεν θα τα εβαζα με κανενα αλλο ειδος στο ενυδρειο σου.
επισης αποτι διαβαζω ζουνε σε ρηχα νερα στη φυση,οποτε ισως οι διαστασεις του ενυδρειου σου να μην ειναι ιδανικες.

29 Iriatherina werneri (Threadfin Rainbowfish)
ειναι πολυ ομορφα,θα εβαζα μια μικρη ομαδα για αρχη(καμια 10αρια για αρχη και βλεπεις πως παει)μονα τους.

22 Jordanella floridae (Florida Flagfish)
δεν νομιζω οτι ειναι ιδανικο για τα λιτρα και τις διαστασεις που εχεις.θα εβαζες ζευγαρι και σαυτα.αν τα βρεις,γιατι δεν τα εχω δει ποτε

20 Nannostomus beckfordi (Golden Pencilfish)
τουλαχιστον 10,οπως λεει και το αρθρο,αλλα κιαυτα μονα τους θα τα εβαζα.νομιζω πως τα εχω δει σε μαγαζι και μαλιστα σε πετσιτυ.χωρις να παιρνω ορκο ομως.

15 Poecilia reticulata (Guppy)
τα ξερεις ηδη.

5 Pseudomugil furcatus (Forktail Blue-eye)
κιεδω κοπαδι.δεν θα τα εβαζα με αλλα ψαρια και μεγαλωνουν και αρκετα.(6 εκατοστα γραφει το seriously)τα εχω δει μια φορα νομιζω σε μαγαζι.

22 Puntius titteya (Cherry Barb)

τα βρισκεις ευκολα σχετικα.ομαδα και εδω.θα ητανε καλυτερα σε μεγαλυτερο μηκος πιστευω.

26 Paracheirodon axelrodi (Cardinal Tetra)
κοπαδι.νομιζω ειναι απτα ψαρια που μπαινουν ανετα στο ενυδρειο σου.γιατι δεν κοπαδιαζουνε παρα πολυ,στεκονται περισσοτερο σε διαφορα σημεια του ενυδρειου και νομιζω οτι με το υψος που εχει και με το αναλογο στησιμο θα φαινοντουσαν πανεμορφα.

26 Pristella maxillaris (X-Ray Tetra)
δεν τα εχω δει ποτε σε μαγαζι.αν και λεει οτι ειναι αρκετα "κοινο" ψαρι στο χομπι.προφανως στο εξωτερικο.ωραια ψαρια,αν τα βρεις.θα τα εβαζα κιαυτα σε ομαδα,μονα τους σε Blackwater.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01755 seconds with 10 queries