Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 22-08-05, 00:11
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kroud
Το σιγουρο ειναι οτι δεν τρωνε καρδιες μοσχαριου,σκορδα κτλ...εκτος κι αν καμια φυλη εκει κατω εχει τοσα πολλα μοσχαρια και σκορδα που τα πεταει στο ποταμι(οποτε τακη επεσες μεσα).
Αυτες ειναι ταρζανιες των ανθρωπων
Να ρωτήσω κάτι: Αμαζόνιος είναι, ζούγκλα δλδ, ιαγουάροι ζουν, λιοντάρια, πύθωνες, αλιγάτορες, ιθαγενείς και δεν ξέρω και τι άλλο. Όλα αυτά είναι σαρκοφάγα που ζουν και κυνηγούν γύρω από τον ποταμό όπου τα θηράματα συγκεντρώνονται για να πιουν νερό. Είναι λοιπόν πολύ πιθανό πολλά από τα πτώματα να καταλήγουν στον ποταμό και να γίνονται τροφή για τους δίσκους. Τώρα αν είναι καρδιά ή μπουτάκι δεν το ξέρω, αλλά υποπτεύομαι ότι το τρώνε το κρεατάκι τους. Θα πω ένα άσχετο παράδειγμα για να δείξω ότι το κρέας δεν πρέπει να είναι άσχετο με τη διατροφή των δίσκων: ο σκύλος που δεν τρώει χόρτα όσο και να πεινάσει, ό,τι και να του κάνεις, από μικρό να προσπαθείς να τον ταΐζεις μόνο ζαρζαβάτια δε θα τα φάει. Απλά δεν είναι στη φύση του, δεν είναι vegetarian! Οι δίσκοι από ότι έχω παρατηρήσει, και από την αναπαραγωγή που είχα κάνει, τρώνε πολύ εύκολα καρδιά (κρέας δλδ) άρα έχω την αίσθηση ότι δεν είναι και πολύ μακριά από τις διατροφικές τους συνήθειες. Τώρα το σκόρδο μάλλον δεν το βρίσκουν αλλά μπορεί να τρώνε τους καρπούς των καφεόδεντρων! Αυτό σημαίνει ότι τους ταΐζουμε καφέ? Επειδή κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος τι ακριβώς γίνεται στη φύση (εκτός αν έχει ξοδέψει ατελείωτες ώρες παρακολούθησης δίσκων...) ας μην είμαστε απόλυτοι στις απόψεις μας!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01629 seconds with 10 queries