Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 18-08-05, 23:29
kroud Ο χρήστης kroud δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: AΘΗΝΑ(ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
Μηνύματα: 292
Προεπιλογή

Φιιλε george το προβλημα ειναι οτι δεν εχεις καταλαβει ακομα τη διαφορα I'm keeping discus and i'm breeding discus.

Την απορεια σου σχετικα με την ξηρα τροφη(για εμενα προσωπικα flakes)στην ελυσε ο thediscusman.
Η λογικη μου στο θεμα της διαβιωσης(που περιλαμβανει ποιοτητα νερου και διατροφης) ειναι να προσπαθουμε να φερουμε τον δισκο οσο το δυνατον γινεται στο φυσικο του περιβαλλον.Αυτος για εμενα ειναι χομπιστας.

Dim..μια ερώτηση και απο μένα. μπορεί να μας πεί κάποιος τί τρώνε οι δίσκοι στο φυσικό τους περιβάλον??
Αν και δεν εχω παει στον Αμαζονιο απ'οσα γνωριζω,οι δισκοι ειναι παμφαγα ψαρια.Μπορουν να φανε ακομα και φυτα αν προκειται να πεθανουν απο την πεινα.Συνεπως τρωνε οτι τους ειναι πιο ευκολο να βρουν στο φυσικο τους περιβαλλον.
Το σιγουρο ειναι οτι δεν τρωνε καρδιες μοσχαριου,σκορδα κτλ...εκτος κι αν καμια φυλη εκει κατω εχει τοσα πολλα μοσχαρια και σκορδα που τα πεταει στο ποταμι(οποτε τακη επεσες μεσα).
Αυτες ειναι ταρζανιες των ανθρωπων.

Ελπιζω να μην ξεφυγουμε απο το θεμα(απο αυριο ειμαι αδειουχος)και να συνεχισουμε καποια στιγμη στο μελλον το θεμα της διατροφης ωστε να ακουστουν ολες οι αποψεις.

Καλες διακοπες για οσους δεν εχουν παει ακομα και καλο χειμωνα για οσους επεστρεψαν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02057 seconds with 10 queries