Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 17-08-05, 14:54
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kroud
george hmmy..."Το σκόρδο είναι χρήσιμο στη διατροφή τους, και αν θυμάμαι καλά, τους βοηθά στην πρόληψη παρασίτων!"

Τιποτα απ'ολα αυτα δεν εχει αποδειχτει.Αν και το δοκιμασα,προσωπικα δεν ειδα κανενα απολυτως οφελος μετα απο 1 χρονο.
Εγω θα σου προτεινω να ακολουθησεις ενα καλο ταισμα 3 φορες την ημερα με τις τροφες που εχεις παρατηρησει οτι δεχονται με ευχαριστηση και μετα απο 2 εβδομαδες ασ'τους 1 μερα νηστικους και ριξτο στα flakes ωστε να τρωνε και πιο ευκολα η καρδιναλιοι.Θα δεις οτι θα αρχισουν να τρωνε.
Δεν ειναι καλο να μενει τροφη μεσα στο ενυδρειο χωρις να εχει καταναλωθει.
Μειωσε σταδιακα την τροφη με τις καρδιες κτλ... και αν μπορεις σταματησε την και τελειως.Μην ανησυχεις δεν προκειται να παθει τιποτα ο δισκος σου.
Τον Ιωαννίδη το Γιάννη τον κορόιδευαν ότι είναι προληπτικός και για αυτό σε κάθε μεγάλο αγώνα φορούσε πάντα το ίδιο σακάκι. Έτσι λοιπόν, σε μια συνέντευξη τον πείραζαν για το σακάκι αυτό και εκείνος απάντησε: "Όταν μια συνταγή αποδίδει, δεν είναι λάθος να την αλλάξεις?"

Εμένα οι δίσκοι μου πάνε μια χαρά και αυτό για το σκόρδο μου το είπε φίλος που είχε πολλά χρόνια δίσκους και επιτυχημένες αναπαραγωγές. Για αποδείξεις τώρα, ούτε το κινητό έχει αποδειχθεί αν κάνει καλό ή κακό (και γίνονται και παγκοσμίως έρευνες) αλλά το χρησιμοποιούμε όλοι, εγώ που να αποδείξω αν κάνει καλό το σκόρδο? Εμένα φίλε smoof άποψη μου συνέχισε να ταΐζεις καρδιά και μην πας καθόλου στο φυλλαράκι. Η νοοτροπία που έχω εγώ (και δεν έχω κανένα πρόβλημα και κάνω και αναπαραγωγή) είναι η εξής: τα ψάρια σου είναι οι δίσκοι, άρα προσαρμόζεις τα άλλα στις συνήθειες των δίσκων και όχι το αντίστροφο. Εγώ δεν έχω ρίξει ούτε τροφή για τους pleco ούτε για γατόψαρα ούτε τίποτα. Σε τελική εσένα τι θα σε νοιάξει και περισσότερο? Να χάσεις δίσκο (μακριά από μας και όλους τους δισκό-φιλους) ή έναν καρδινάλιο ή δεν ξέρω γω τι άλλο? Αυτά.

ΥΓ:εγώ με την τακτική του προσέχω-ταίζω μόνο τους δίσκους δεν έχω χάσει ακόμα ούτε ένα ψαράκι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01803 seconds with 11 queries