Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 31-10-13, 19:35
ikaria_jim Ο χρήστης ikaria_jim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-10-2012
Περιοχή: ikaria
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
αρα,αν δεν αλλαξε κατι απο αυτα που ειπαμε παραπανω στο ενυδρειο,μπορει το προβλημα να ητανε μια παροδικη, η μη παροδικη (να συμβαινει και τωρα δηλαδη) αυξηση οργανικων στο νερο της βρυσης.

αρα με τις αλλαγες μπορει οχι μονο να μην κανεις καλο,αλλα και να αυξανεις τα οργανικα στο ενυδρειο.

τα δυο φιλτρα που εχεις,θα τα αντικαθιστουσα με ενα μεγαλυτερο εξωτερικο(πχ ενα 2075) η τουλαχιστον εξωτερικο σαμπ.το φιλτρο πλατης θα σου φαει χωρο και δεν θα το προτιμουσα.αλλα γουστα ειναι αυτα.
παντως και τα δυο φιλτρα που εχεις ακομα και μαζι,μου φαινονται οριακα για 200 λιτρα.χωρια την καταναλωση και την ταλαιπωρια στο καθαρισμα.
αυτο ειναι προσωπικη αποψη,μπορει καποιος να διαφωνει.περιμενε να παρεις κιαλλες απαντησεις
ειναι εξω απο το νερο...στην πλατη του ενυδρειου...ειναι 30 λ...δεν νομιζω να εχω θεμα....ειναι σαν σαμπ....και θα μπει και μια σχετικα μεγαλη αντλια...τωρα για το νερο της παροχης.θα κανω τεστ...και θα δω...δεν ξερω τι παιζει....εγω λοιπον θα μετραω καθε μερα και πιστευω να φυγει...κανω και τον σταυρο μου....αλλα μου εχει σπασει τα νευρα....αλλα κατα τα αλλα ολα καλα..και τα ψαρια μια χαρα ειναι....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01292 seconds with 10 queries