Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 23-10-13, 20:53
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konstanto Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχας να σας ευχαριστησω ολους που συμμετεχετε στο φορουμ μιας και το μελεταω εδω και καιρο...
αφου ψηθηκα τοσο καιρο αποφασισα να δημιουργησω ενα ενυδρειο (μιας και μου αρεσει οτι μπορω να το δημιουργω μονος μου)
ετσι λοιπον εχοντας ενα φιλο τζαμα με εμπειρια εφτιαξα ενα ενυδρειο 200λτ(160λτ καθαρα).
εχοντας το στην ακρη (διοτι τα αργυρια ειναι λιγα για να το τελειωσω με μιας)
ψαχνομαι συνεχως για τα παρελκομενα για αγορα μεσω ιντρενετ μιας και μπορει πλεων να βρει κανεις τα ιδια πραγματα σε πολυ καλυτερες τιμες.
για να μην μακρυγορω... απογοητευμενος απο το απαγορευτικο για εμενα κοστος του αλμυρου( παναγια μου τι ομορφια ειναι αυτη) αποφασια να το παιξω safe στηνοντας το ενυδρειο για χρυσοψαρα, απλα-ομορφα και οχι τοσο ευαισθητα στις μ@λ@κι..ς μου που πιθανον να κανω. Και γιατί να κάνεις? Σωστό στρώσιμο ενυδρείου θέλουν, σωστές ρουτίνες, σωστό ταίσμα και θα είναι άρχοντες

ανοιξα αυτο το τοπικ λοιπον για να μαζεψω specs για τα ''εργαλεια'' μου (φιλτρα,θερμοστατες κτλ) και για να μπορω να ρωτησω πραγματα κατα τη διαρκεια του στησιματος μιας και σιγουρα θα χρειαστω βοηθεια.

για οποιους λοιπον εχουν υπομονη γαιδουρινη ας ξεκινησω να μαζευω πληροφοριες για τα παρελκομενα μου...

σας υπερ-ευχαριστω για την υπομονη σας και σας ειμαι υποχρεος για τη φιλοξενια σας.
-------------------------
μολις καταλαβα οτι ποσταρα και σε λαθος σεψτιον παρακαλω ας μεταφερει ενας mod το τοπικ στα χρυσοψαρα... sooorrryyyy
Μια χαρά είναι τα λίτρα σου για 3 fancy
Τα υπόλοιπα τα διαβάζεις στο υπόμνημα του Σπύρου (delta66) που ήδη αναφέρθηκε, έχοντας πρώτα διαβάσει περί στρωσίματος ενυδρείου

Χρειάζεσαι :
Καλό εξωτερικό φίλτρο, έναν controller για θέρμανση & ψυξη, θερμαντήρα εφόσον η θερμοκρασία πέφτει κάτω απο 17, ανεμιστηρακια για το καλοκαίρι, φωτισμό για μερικά εύκολα φυτά...και καλό ξεκίνημα

Να ξέρεις πως τα χρυσόψαρα γεμίζουν το ενυδρείο...και σε αντίθεση με άλλα ψάρια, κινούνται!

Στην ενότητα μπορείς να βρεις ωραια χρυσοψαράδικα και να πάρεις διάφορες ιδέες
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01905 seconds with 11 queries