Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 14-10-13, 11:12
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sof_v Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Ίδια ερώτηση που έθεσα και στον Nick. Αν βάλω δηλαδή 2 έιδη κοπαδόψαρα δεν θα σχηματίσουν 2 διαφορετικά κοπάδια; Κάποια άλλη συμβατή πρόταση από Ασία;

2. Από ότι είδα, είναι πολύ όμορφα ψάρια, αλλά πρέπει να μπουν σε ώριμο ενυδρείο. Μπορώ να τα προσθέσω αργότερα, αλλά που θα βρω εκτροφής, ξέρουμε;

3. Θα προσπαθήσω για βιοτοπικό αλλά δεν υπόσχομαι ότι θα είναι πλήρως! Εκτός από τις κρυπτοκορίνες που δεν μπορώ να πω ότι τις συμπαθώ και ιδιαίτερα, βρίσκω ότι τα περισσότερα Ασιατικά φυτά έχουν σχεδόν ίδιες αποχρώσεις του πράσινου, και θα μου άρεσε να έχω διαφορετικές τονικότητες μέσα στο ενυδρείο. Άσε που έχω στο μάτι και έναν Echinodorus Red diamond που δεν νομίζω να τον απορρίψω τόσο εύκολα...
1. Θα γινονται τουρλου.
Θα καταλαβεις μονο αν δοκιμασεις με ενα μεγαλοκοπαδι και με δυο διαφορετικα μικρα.
Το κακο ειναι οτι μετα δενεσαι με τα ψαρια ή ειναι δυσκολο να πιασεις και να δωσεις τα επιπλεον κλπ

2. Ψαχνωντας και ρωτωντας.
Το μεγαλυτερο προσον του ενυδρειοφιλου ειναι η υπομονη.

3. Μαλλον δεν τα εχει ψαξει καλα τα Ασιατικα φυτα.
Σε ενα Hightech φυτεμενο ενυδρειο, θα βρεις πολυ περισσοτερα ασιατικα φυτα μεσα παρα Αμερικανικα.

Υποψιν ομως οταν πας για κοκκινα φυτα, συνηθως θελεις εξτρα εξοπλισμο (φωτα επιπλεον, λιπασματα, μπουκαλα CO2, pH controller).
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01877 seconds with 11 queries