Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 11-10-13, 15:18
Το avatar του χρήστη ineth
ineth Ο χρήστης ineth δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-09-2013
Περιοχή: Ελευσίνα
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Μια και είσαι νέος, αν υποθέσουμε πως το φίλτρο και ο θερμοστάτης λειτουργούν κανονικά και αλλάζεις το 10% του νερού ανά εβδομάδα οι επιλογές είναι σαφείς.

5-7 Danio rasbora. Μικρά σμηνόψαρα που με την κίνησή τους θα κρατάνε το ενυδρείο σε κέφια. Είναι ανθεκτικά στα πάντα και την βγάζουν κότσι με βασικές τροφές.

3 Corydoras sp. γιατί είναι υπέροχα και θέλεις και κάτι για τον βυθό.

2-3 Otocinclus affinis αλλά θα χρειαστούν ή λίγο τροφή για φυτοφάγα σε μορφή ταμπλέτας ή μια ροδέλα στρογγυλή ελαφρά βραστό κολοκύθι κάθε δυο μέρες. Βγάζεις ότι περισσέψει από την πρώτη νύχτα.

Εναλλακτικά για τους Ottocinclus μια Farlovela Acus. Ίδιες απαιτήσεις με τους Ότο.

Μπορείς να βάλεις μέχρι 5 μικρογαρίδες.

Αυτά είναι το πάνω όριο αν τα κάνεις όλα τέλεια.

Αλλιώς

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από googlino Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα, Παιδια κανουργιος εδω , δεν εχω ιδεα απο τιποτεεεε

Ελπιζω και προτίθεμαι να μαθω τα βασικα (δεν πεφτω στα βαθεια λογο ελειψεις χρονου )πως να μπορω να κουμανταρω ενα μικρο μικρο ενυδρειο .. ωστε να μεινουν ευχαριστημενοι οι κατοικοι του και εγω ο ιδιος



Μου αρεσει το design και εχω παραγγειλει το παρακατω ενυδρειο (30λιτρων ) δεν ξερω εναν εκανα καλα η όχι .(θα ερθει οπως το βλεπετε στην φωτο ) τα φυτα ειναι ψευτικα αν και δεν μου αρεσει το ψευτικο για αρχη θα τα αφησω και αργοτερα θα αφαιρεσω πραγματα.

τι χωραει μεσα σε αυτο ενυδρείο ?
Που μπορω να δω τι επιλογες εχω για ψαρακια ?
Μπορω να το βάλω στο δωματιο μου , δεν με πειραζει ο θορυβος (κοιμαμαι σαν ζωο !)?

Οπως Παντα
Να ευχαριστησω εκ το προτερων οποιος με βοηθησει
Περιμενω σχολια (Αρνητικα-Θετικά)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 10 queries