Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 08-10-13, 18:00
Το avatar του χρήστη michael151
michael151 Ο χρήστης michael151 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Περιοχή: ηρακλειο κρητης-Δαφναρα Αθηνα
Μηνύματα: 349
Προεπιλογή

Καλησπερα φιλε μου και καλως ορισες στο χομπι! Βασικα χωρις ιχνος προσβολης προς το ατομο σου μιας και δε γνωριζομαστε ή εχουμε να χωρισουμε κατι, θα σου απαντησω πρωτα πρωτα στο οτι μαλλον ΔΕΝ διαβασες αρκετες απο τις πολυτιμες πληροφοριες που εχουν ανεβασει οι συνχομπιστες!
Και αυτο γιατι 1ον θα ηξερες ηδη οτι στα 60 λιτρα ΔΕΝ χωρανε 8 χρυσοψαρα κι ενας Pleco πιθανα μιλωντας για τον "γλυφτη" σου! Ουτε ενα δε χωραει κι αυτο αν ειναι ειναι οριακα! 2ον Πλαστικα φυτα, καραβακια, δυτες,χαλικι με χρωμα και αλλα φαιδρα στο καδο των σκουπιδιων αμεσα!! Φροντιζουμε ΠΑΝΤΑ να δινουμε ενα φυσικο αποτελεσμα στα ψαρια που φιλοξενουμε,σαν εκεινα να ζουσαν στο φυσικο περιβαλλον τους! 3ον απο που γνωριζεις απο τι πεθανε καθε ψαρακι σου??!! αναφερεις δοισκιλιοτητα και νυκτικη κυστη.. πως το γνωριζεις αυτο? τα υπολοιπα τα εχεις ψαξει? μετρησες αμμωνια, Ph, θερμοκρασια?! μαλλον οχι!
4ον Μετα τα λιγα που σου εχω γραψει κι ευχομαι να μη με παρεξηγησες, πιστευεις πως ακομη φταιει η ποιοτητα της τροφης σου καπου ή αν ειναι μουλιασμενη οταν ταιζεις??!!
5ον συνεχη ηχο κανει ο κυκλοφορητης γιατι ειτε δεν ειναι τοποθετημενος σωστα, ειτε γιατι δε δουλευει σωστα!
6ον Αν και εισαι ανθρωπος με ειδικες αναγκες ΜΠΟΡΕΙΣ να εχεις ψαρακια στη κατοχη σου με απολυτη επιτυχια, ισως με λιγη βοηθεια στις αλλαγες!
Απλα αδερφε μου αρχισε λιγο να διαβαζεις γιατι μονο ετσι θα καταλαβεις τι "παιζει" με το "συνθετο" χομπι του ενυδρειου!!
Ελπιζω μιας και οι απαντησεις μου ειναι λιγο αποτομες να μη με παρεξηγησες! δεν ειχα διαθεση να σε προσβαλω!!
__________________
michael151
Every Dream is Just a Journey Away....


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01897 seconds with 10 queries