Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 04-10-13, 12:10
Zacgio Ο χρήστης Zacgio δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
1)διαβασε τα υπομνηματα στους αρχαριους.
2)παρε τη φορμα απτις παρουσιασεις και συμπληρωσε τη εδω οσο πιο αναλυτικα μπορεις κ βαλε κ φωτογραφια του ενυδρειου.
3)μπες στο seriouslyfish.com,βαλε στην αναζητηση τις ονομασιες των ψαριων σου και δες τα προφιλ τους και τι αναγκες εχουνε.
4)το ενυδρειο σου ειναι ακαταλληλο για ολα τα ψαρια σου.πηγαινε τα πισω.αφου τα πας πισω ελα να συζητησουμε χωρις αγχος τι μπορεις να βαλεις και τι πρεπει να κανεις για να μην εχεις προβληματα.
5)αλλαγες νερου 30% τη βδομαδα με νερο ιδιας θερμοκρασιας και παραμετρων(ph,σκληροτητες κλπ) και εισαγωγη στο ενυδρειο αργα.μισαωρο τουλαχιστον.
6)αντιχλωριο,αν βαζεις νερο κατευθειαν στο ενυδρειο θα πρεπει να βαζεις ποσοτητα για το συνολο των λιτρων σου(86)το αντιχλωριο εχει ταμπελακι πανω.τα διαβαζουμε αυτα.
αν κανεις σωστη προετοιμασια του νερου σε ξεχωριστο δοχειο,τοτε βαζεις την αναλογη ποσοτητα,μονο για τα λιτρα που αλλαζεις.

7)δωσε τα ψαρια και διαβασε τα υπομνηματα.και μην παρεις αλλα,μεχρι να βεβαιωθεις οτι εχει στρωσει το ενυδρειο και τοχεις στησει σωστα,και οτι ξερεις τι παιρνεις...

8 )οτι απορια εχεις ρωτα εδω,αφου διαβασεις τα υπομνηματα στους αρχαριους.

9)αν δεν εχεις καθολου χρονο για να ασχοληθεις σωστα και οσο πρεπει,εστω και για τα απολυτως αναγκαια(οπως οι αλλαγες),καλυτερα να μην ασχοληθεις καθολου με ενυδρειο γιατι θα την πληρωσουν τα ψαρια χωρις λογο.

10)δεν προσπαθω να σε αποθαρυνω,αλλα δεν ξερω ποση ορεξη εχεις να ασχοληθειςολα τα κατοικιδια εχουν καποιες απαιτησεις.

11)τεστ νερου εχεις για να κανεις μετρησεις;
θα προσπαθησω ν κανο οσο πιο πολλα απο οσα μου ειπατε μπορώ.Τεστ νερου οχι αλλα παω συχνα εκει κ μου το μετραει κ μου εχει πει οτι εχει στρωσει.βασικα 2 πετσοπ που πηγα για τα ιδια ψαρια δεν μου ειπα οτι δν γινεται.τι μλκιες ειναι αυτες μονο κ μονο για να πουλησουν?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01681 seconds with 11 queries