Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 28-09-13, 16:43
Betalover Ο χρήστης Betalover δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Περιοχή: Διδυμότειχο
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα
Σχετικά με τους θανάτους, στην ουσία προσπαθούμε να μαντέψουμε τι φταίει γιατί ισως οι λόγοι είναι πολλοι

Μερικά στοιχεία θα βοηθήσουν
Ολον αυτόν τον χρόνο, τα γκάπις σου έδωσαν γεννήσεις?
Πως έστρωσες το φίλτρο?
Τι έκανες τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού για ψύξη?
Η θερμοκρασία του νερού στο ενυδρείου, τι μέγιστο και τι ελάχιστο φτάνει? (χειμώνα & καλοκαίρι)
Εχεις μετρήσει ποτέ το σύνολο αυτών που ενδιαφέρουν : Αμμωνία, Νιτρώδη και Νιτρικά?
Με ποιον τρόπο κάνεις αλλαγή νερού?
H ψαροσύνθεση που αναφέρεις είναι σταθερή όλο αυτόν τον χρόνο ή στο παρελθόν είχες κι άλλα ψάρια?

Αν θες απάντησε μια προς μία στις ερωτήσεις...
Ναι μου εδωσαν γεννησεις αλλα δεν επιβιωναν τα περισσότερα αυτο που πεθανε σημερα ήταν απο γεννα.
Το ενυδρειο δεν το είχα εγω απο την αρχη ήταν δωρο με κάτι πλατυ και λιγα γκάπυ αναγκαστικα στρωθηκε με τα ψαρια μεσα.
Μενω διδυμοτειχο...Εβρο... Ειχαμε μια βδομαδα καυσωνα και το ενυδρειο όπως είπα ειναι σε δροσερο μερος. Αν ανεβοκατεβενε η θερμοκρασια θα ανεβενε 1 βαθμο δεν εχω ψυξη.
Πως να ξερω για την θερμοκρασια δουλευω αρκετες ωρες το θερμομετρο μου είναι απλο δεν εχω ηλεκτρονικο ουτε καθομαι πανω απο το θερμομετρο να βλέπω και να καταγράφω... σου βάζω αλλα χοντρα χοντρα 26 με 28
Εχω υγρο τεστ ΝΟ2 και κανω συχνα μετρησεις. όλα τα θπολοιπα με στικς
Αλλαγη νερου κάνω με βαρέλι στο οποιο ως τωρα (δεν το ηξερα μου το ειπανε δεν θα το ξανακάνω) εβαζα ενα μπετονάκι απεσταγμενο νερο και νερο απο την βρυση μεχρι να γεμισει θερμοστάτη για να ζεσταθει ακριβως στους 27 και με την μεθοδο τον συγγινονουντων δοχειων το αδειαζα.Εννοειτε εβαζα water conditioner (μη το γραψω λάθος) της tropical
Στο παρελθον ήταν πολυ λάθος και τα διορθωσα κρατησα τα γκάπυ ενα πλατυ που εμεινε τον πλεκο τον χαρησα. Τα γκαπυ με το πλατυ και αυτον τον γλυφτη κάπως sia mia δεν θυμαμαι πως λεγεται είναι σταθερη ενα εξάμηνο περιπου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01583 seconds with 11 queries