Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #58  
Παλιά 25-09-13, 22:55
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sofos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτά που ρωτάω παραπάνω για την σύνθεση του νερού με καίνε και περιμένω τις απαντήσεις σας. Συγνώμη αν γίνομαι φορτικός αλλά καταλαβαίνετε ότι δεν θέλω να χάσω ένα ψάρι που το έχω τόσα χρόνια λόγο των υψηλών τιμών στο νερό
καταρχην βεβαιωσου οτι κανεις σωστα τις μετρησεις.
τις οδηγιες του τεστ ακολουθα τες κατα γραμμα.

αυτο που μετρας ειναι η τριτη τιμη που εχει το τεστ,αν ειναι αυτο
http://www.jbl.de/en/aquatics-freshw...ts/detail/2439



αν μετρας το ιδιο και στη βρυση σου,τοτε η δεν κανεις σωστα τη μετρηση,η εχει προβλημα το τεστ σου,η εχει προβλημα η βρυση σου.

για να εισαι σιγουρος,θα πρεπει να μετρησεις το νερο της βρυσης σου και με αλλο τεστ.αν δεν θες να αγορασεις αλλο,πηγαινε σε ενα πετσοπ(οχι στο ιδιο αποπου πηρες το τεστ) και ζητα να σου κανουν μετρηση.

το βαρελι κατα τη γνωμη μου,ειναι η καλυτερη λυση.οι περισσοτεροι απο μας,αυτο κανουμε.δεν υπαρχει αλλος τροπος να προσφερεις σταθερες συνθηκες,η βρυση απο μερα σε μερα μπορει να βγαζει οτι ναναι.απο ιδανικο νερο,μεχρι δηλητηριο.


το αντιχλωριο που βαζεις ειναι καλο,αλλα δεν ειναι οικονομικο.χρησιμοποιησε το μεχρι να τελειωσει,και οταν τελειωσει αγορασε Prime.ειναι πολυ πιο συμπηκνωμενο απτο api.(5ml/200 λιτρα)και κανει και αποτοξικοποιηση της αμμωνιας με υπερδοσολογηση.νομιζω και το api κανει αποτοξικοποιηση,αλλα δεν συμφερει οικονομικα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01746 seconds with 11 queries