Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 25-09-13, 22:40
sofos76 Ο χρήστης sofos76 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2013
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 32
Προεπιλογή

Παιδιά ειλικρινά στο φορουμ δεν γράφτηκα ούτε για να δημιουργήσω αντιπαραθέσεις ούτε για να το παίξω έξυπνος και ξερόλας αλλά ούτε και να δημιουργηθούν αντιπαραθέσεις μεταξύ άλλων μελών από τις δημοσιεύσεις μου. Ένας άσχετος με το άθλημα είμαι που ευτυχώς 1-2 πράγματα τα έκανα σωστά (όπως πχ το καθάρισμα των φίλτρων). Όλα τα άλλα τα έκανα λάθος και για αυτό γράφτηκα στο φόρουμ για να μάθω από ποιο έμπειρους τι πρέπει να κάνω. Λογικό είναι ο καθένας να έχει τη δικιά του άποψη, αυτό δεν σημαίνει ότι αν είναι αντίθετες οι 2 απόψεις, η μια σώνει και ντε είναι λάθος μπορεί και οι 2 απόψεις, σε κάποιες περιπτώσεις, να είναι και οι 2 σωστές.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sofos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν πρόσθεσα στο φίλτρο μου άλλο ένα κουτί siporax έκανα 40% αλλαγή στο νερό μου και περιμένω να κάνω αύριο μέτρηση ΝΟ2.
Βέβαια επειδή έχω προβληματιστεί πήρα από τη βρύση νερό και του έκανα τεστ ΝΟ2 και σε αυτό έδειξε 0,05 . Το βρίσκετε λογικό; Το τεστ είναι καινούργιο υγρό της JBL



Ναι δυστυχώς βάζω από βρύση . Μάλλον πρέπει να προμηθευτώ ένα βαρέλι.
Για αντιχλώριο βάζω το Stress coat... και μια φορά τη βδομάδα Stress Zyme για να βοηθάω τα βακτήρια. Ελπίζω τουλάχιστον να κάνω σωστά που βάζω αυτά και όχι κάτι άλλο.
Αυτά που ρωτάω παραπάνω για την σύνθεση του νερού με καίνε και περιμένω τις απαντήσεις σας. Συγνώμη αν γίνομαι φορτικός αλλά καταλαβαίνετε ότι δεν θέλω να χάσω ένα ψάρι που το έχω τόσα χρόνια λόγο των υψηλών τιμών στο νερό
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 11 queries