Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 25-09-13, 15:19
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sofos76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για ένα oscar θες ενυδρείο 120cm για 2 ή για κοινότητα κάτι σημαντικά μεγαλύτερο.
Δεν θεωρείτε ότι τα +50cm του δικού μου ενυδρείου καλύπτουν αυτό τον κανόνα ??
Δεν λέει κάπου 2πλασιο γιατί τα 1000+ λίτρα που μου λέτε κάπου εκεί είναι.
ξαναλεω,δεν τα εβγαλα απτο κεφαλι μου

δεν ξερω αν το διαβασες ολοκληρο το αρθρο.

"They can be maintained successfully with loads of other large-growing species though, provided a massive tank is available. By massive we are talking about something in excess of 96″ (240cm) long by 36″ (90cm) wide by perhaps 24″ (60cm) tall. This would contain around 1300 litres of water, placing a community of such animals beyond the scope of the majority of aquarists."



ουτε καν προσπαθω να σου επιβαλω την αποψη μου.δεν εχω ουτε να χασω ουτε να κερδισω τιποτα.το ενυδρειο του καθενος ειναι δικο του και ο καθενας αποφασιζει τι ζωντανα θα κρατησει και πως θα το κανει.
εγω ειπα απλα τη γνωμη μου και πιστευω οτι ειναι σωστη.αποκει και περα,απο σενα εξαρταται

αρεσουνε και σε αλλους τα μεγαλα ψαρια,αλλα εχουνε και ενυδρεια.αλλος συγχομπιστας εδω μεσα,εχει γκρεμισει το μισο μαγαζι και τοχει κανει δεξαμενη 6000 λιτρα για να κρατησει τα ψαρια του σωστα.κοροιδο ειναι νομιζεις?

γιαυτο αναφερα πιο πισω τα μεταξωτα...

αλλα δε γινεται να ακολουθουμε τις εγκυρες σελιδες οπως το seriouslyfish και τη Fishbse για τα μικρα ψαρια και να μην το ακολουθουμε για τα μεγαλα.γιατι πολυς κοσμος(και δεν αναφερομαι σε εσενα σοφοκλη) αυτη την εντυπωση εχει.οτι επειδη ειναι μεγαλο το ψαρι δεν ισχυει τιποτα απο αυτα που γραφουν τα προφιλ και οι ιδιοι εχουν ανακαλυψει ξανα τον τροχο...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01980 seconds with 11 queries