Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 10-08-13, 21:01
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από goldfishprincess Εμφάνιση μηνυμάτων
Το αλλο ηταν shubunkin και ξαφνικα γυρισε και πεθανε. 1o "συμπέρασμα". Κάτι πήγε στραβά και το ψάρι πέθανε.
Έχω ένα πλαστικό 20 λιτρο και παιρνω μαζι μου τον Ισαακ, για τοσες λιγες μερες και μονος του δεν νομιζω να χει προβλημα. 2ο "συμπέρασμα". Δεν νομίζεις να έχει πρόβλημα...αλλά μεταφορά ψαριού δεν ενδύκνειται
Ενταξει, απλα πετρες ηθελα για πιο ομορφη αισθητικη.
ΔΛΔ???μα απλα μου ειπαν βιολογικο να βαλω μεσα υλικα! 3ο "συμπέρασμα". Στο είπε ο ίδιος που σου είπε να βάλεις comet σε 60λιτρο και να προσθέσεις έναν κογκολέζο?
Ειναι 60 λιτρα. 4ο "συμπέρασμα". Μικρό για χρυσόψαρα. Ισως για το ξεκίνημα κάνει...αλλά μετά με τίποτα!
Δηλαδη ποσες προτεινεις να βαλω;; Το θεμα ειναι μπορουν να ''χωρεσουν'' κ τα τεσσερα ειδη;; 5ο "συμπέρασμα". Για τα 4 είδη που λες, σου απάντησε αναλυτικότατα ο Σπύρος (delta66)
6ο "συμπέρασμα" : Στο προηγούμενο θέμα που άνοιξες, ο Θοδωρής (nazgul) σου έγραψε 3 φορές κι ο Κλεόβουλος άλλες 2 να διαβάσεις τις ενότητες των αρχαρίων - Η συνέχεια (βάσει ερωτημάτων) δείχνει πως δεν το έκανες
7ο "συμπέρασμα" : Έχεις φίλτρο χωρίς βιολογικό υλικό. Εχεις χρυσόψαρα. Είναι αδύνατον να μην μετράς αμμωνία! Αρα είτε έχεις ληγμένα τεστ είτε μετράς λάθος
8ο "συμπέρασμα" : Αν θες βοήθησε να καταλάβουμε, απαντώντας στα παρακάτω:
Α. Πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο?
Β. Σου είπε κάποιος να στρώσεις το φίλτρο και βάλεις βιολογικό υλικό? (αναφέρομαι στο ξεκίνημα)
Γ. Διαστάσεις ενυδρείου?
Δ. Θερμοκρασία?
Ε. Τι μετράς σε αμμωνία, νιτρώδη και νιτρικά?
(Τα ξαναρώτησα σε προηγούμενο ποστ...)


ΥΓ. "συμπέρασμα" = διαπίστωση

__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,06772 seconds with 10 queries