Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 01-08-13, 16:58
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

δεν αμφιβαλω για το καταστημα,θα το "τιμησω" συντομα γιατι χρειαζομαι μερικα πραγματακιακαι αποτι εχω δει οι τιμες του δεν παιζονται...

προς το παρον,επειδη δεν μπορουσα να περιμενω,το αγορασα απο αλλο καταστημα εδω στην αθηνα.(πιο ακριβα κατα 2 ευρω σχεδον...αλλα τεσπα.αναγκη βλεπεις...)

το τεστακι τωρα,λεγεται "NO3 CONTROL".ηταν σφραγισμενο με σελοφαν κλπ.κοιταω μια τις οδηγιες και βλεπω το εξης:

"optimal value 50ppm in fresh water and not over 20ppm in marine water."

εφαγα μια φλασια εκει και αναψαν κατι λαμπακια αλλα λεω αντε δεν πειραζει θα το δοκιμασω αφου το ειπα τωρα.μπορει ναναι απλα μια βλακεια οπως γραφουν ολες οι εταιρειες....


ανοιγω και εχει ενα δοκιμαστικο σωληνα,3 υγρα σε μπουκαλακια αριθμημενα απο 1-3,μια σκονη και ενα κουταλακι.

οι οδηγιες ειναι:
σε 5ml,βαζεις 6 σταγονες απτο υγρο 1,ανακινεις,βαζεις 6 σταγονες απτο υγρο 2,ανακινεις,βαζεις μισο κουταλακι απτη σκονη,ανακινεις 10 δευτερολεπτα,και τελος βαζεις 6 σταγονες απτο υγρο 3.ανακινεις,αφηνεις 1 λεπτο και συγκρινεις με τον πινακα.

μεχρι στιγμης,οποιο νερο εχω μετρησει,μου δειχνει το ιδιο.25ppm.ακομα και στη βρυση.(που δεν παιζει τετοιο πραγμα)
οποτε,σε αυτη την παρτιδα τουλαχιστον,για μενα,μαπα το καρπουζι

αν δοκιμασει και κανεις αλλος,γραψτε εδω να ξερουμε τι παιζεται.κριμα και ειναι φτηνα ρε γμτ

το θεμα ειναι οτι εξακολουθω να μην εχω τεστ νιτρικων τωρα,πρεπει να παω να παρω αλλο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02171 seconds with 10 queries