Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 29-06-13, 13:17
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nazgul Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο νομιζω οτι ισχυει. Αλλα εχω μια αλλη απορια, που με απασχολει, τωρα που εβαλα πιο δυνατα και θορυβωδη ανεμιστηρακια. Οταν ακουγονται σαν εργοστασιο, δεν υπαρχει περιπτωση να ενοχλουνται τα ψαρια?
Εχεις βουτηξει το κεφαλι σου σε σε ποταμι να ακουσεις τι ακουγεται?
Οχι, δεν πιστευω οτι ενοχλουνται?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panik Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντα κοιταω ο θορυβος να ειναι το ανωτερο στα 30dB. Τι να το κανω οταν εχω ενα δυνατο ανεμιστηρα με πολυ θορυβο και ανακαζομαι να χαμηλωσω την ταση;
Μπορει να μου πει καποιος που εχει βαλει τους ανεμιστηρες μεσα απο το καπακι εαν εχουν προβλημα με την υγρασια;
Στο δικο μου βρεχονταν και τους εχω βαλει εξωτερικα.
Παντα κοιταω τα ανεμιστηρια να μπορουν να κατεβασουν τη θερμοκρασια εκει που πρεπει κατα τη μεγαλυτερη θερμοκρασια που επικρατει το καλοκαιρι.
Τον υπολοιπο καιρο το κατεβαζω και στα 6V αν φτανει η ψυξη.
Το θεμα θορυβου ειναι ασχετο, απο τη στιγμη που πρεπει να κατεβει η θερμοκρασια.
Στη κρεββατοκαμαρα δεν βαζω ενυδρειο (γιατι εχει κι αλλους θορυβους το ενυδρειο, παφλασμος, αεραντλια κλπ), αλλα κι αν εβαζα δεν θα χρειαζοταν ισχυρη ψυξη ή καθολου ψυξη οσο κοιμαμαι, αφου δεν μπορω να κοιμηθω με πανω απο 27-28C θερμοκρασια, οποτε εκει εχω airco.

Σε ολα σχεδον τα ενυδρεια, τα ανεμιστηρια τα βαζω μεσα απο το καπακι.
Το προβλημα που εχω συναντησει ειναι μονο με τα Skythe που αποδειζτηκαν "ευαισθητα".
Ενα που ηταν διπλα στη εξδο του φιλτρου καηκε. Τα αλλα τρια καηκαν οταν σε μια αναπληρωση που ξεχαστηκα ανεβηκε η σταθμη και τα καλυψε.
Το Konig που ειχα εγκαταστησει στη θεση του 4ου που ειχε καει, δεν επαθε τιποτα μεσα στο νερο. Συνεχιζει απο περσυ και δουλευει μονο του.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01491 seconds with 11 queries