Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 02-06-05, 15:22
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μάνος Καλονόμος

Αυτες τις καλες συνθηκες διαβιωσης θελω να του φτιαξω λοιπον του Νεμο μου. Και αυτο που δεν ξερω ειναι αν το συγκεκριμενο ενυδρειο με ενσαωματωμενα τα φιλτρα κτλ ειναι καταλληλο γι αυτο. Ξαναβαζω το url κι αν μπορεις να καταλαβεις κατι για τα χαρακτηριστικα του και να μου πεις θα το εκτιμησω δεοντως!!!
http://www.ferplast.com/en/pagina_592.html[/list]
To ενυδρειο το έχω δει και απο κοντα....
Για να κρατησεις με ασφαλεια και ανεση ΚΟΙ , θα πρεπει να προσθεσεις και ενα εξωτερικο φιλτρο με δυνατότητα να ανακυκλωνει ολο τον ογκο του νερου τουλαχιστον 5 φορες την ώρα. Αυτα θα λειτουργει σαν "γυαλιστικο" για το νερο σου μια και θα ρουφαει ότι θα επιπλεει απο βρομιες και απορριματα του "νεμο". Και φυσικα όλοι ξερουμε οτι τα χρυσοψαρα σαν κυπρινοι "βγαζουν πολυ πραμμμααα" . Οποτε κρατας το εσωτερικο σου σαν χημικο και βιολογικο και το εξωτερικο (πχ ενα eheim 2315 - 2317 ) σαν μηχανικο - βιολογικο .

Επιπλεον η εξτρα αναταραξη που θα προκαλει θα οξυγωνωνει ακομα περισσοτερο το νερο .Και αν ο χώροςπ που έχεις το ενυδρειο εχει και αιρ-κοντισιον ή γενικα διατηρήται σε μια θερμοκρασια περι τους 23-24 βαθμους...
εεεεε τοτε εισαι ο καλύτερος όλων.....
__________________
Το τσιράκι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01391 seconds with 11 queries