Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 10-06-13, 11:53
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enydreiakias Εμφάνιση μηνυμάτων
εαν θελετε την αποψη μου σε ορισμενα θεματα να μην κοιτατε το οικονομικο αλλα το ποιοτικο...

τι εννοω...καμια φορα το κοστος εαν επιλεξουμε το οικονομικο μπορει να μας βγει πολυ μεγαλυτερο απο εαν επιλεγαμε απο την αρχη το ποιοτικο...

δηλαδη εστω οτι παιρνω μια σιλικονη με 3 ευρω και ενας αλλος παιρνει μια με δεκα ευρω....και υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα..και οι δυο κανουν την δουλεια τους..φανταστειτε ομως αυτος με των τριων ευρω να παρει σε εναν μηνα στο χερι τα τζαμια απο το ενυδρειο και εστω οτι εχασε 100 ευρω ή δεν ξερω ποσα απο το ενυδρειο...τα ζωντανα;

εαν μιλαμε για ιδια ποιοτητα δεν το συζητω...αλλα εαν ειναι να ριξουμε την ποιοτητα σε ορισμενα πραγματα να το αποφευγετε..εκει που το τελικο κοστος μπορει να σου βγει τελικα χιλιαπλασιο...
εχεις απολυτο δικιο!!!!! απλα εδω μιλαμε για 2 σιλικονες που τις βγαζει το ιδιο εργοστασιο, με διαφορετικη απλα φιρμα.... αυτο γινετε με πολλα προιοντα και μετα παιζει ρολο το μαρκετινγκ.
δεν θελει κανεις να πεφτει σε ποιοτιτα και να την πληρωσει μετα, αλλα να μην πληρωνουμε εμεις την καθε μεγαλη διαφιμηση που κανει μια εταιρια...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος N. Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστος, πολυ σωστος.. αρα να φανταστω πας για LOGO?
οποτε μαλλον παω για logo...
θα παρω 15 logo αντι για 10 braven....
στην ιδια ποιοτητα, απο το ιδιο εργοστασιο....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Crazy_Beaver Εμφάνιση μηνυμάτων
H logo είναι αρκετά ρευστή για τα γούστα μου αλλά ισως για την δουλειά που την θέλεις εσύ (δλδ να βάλεις και να πιέσεις το τζάμι ώστε να ξεράσει ) να σου πέφτει γάντι!

Τώρα τα περι πιέσεων κλπ βρες τα technical sheets και δες μόνος σου!Δνε χρειάζεσαι κάποιον ν ασου πεί!

Επίσεις από που προκύπτει ότι η den braven είναι η καλύτερη;

dow corning, otto, orca?
σιγουρα υπαρχουν πολλες σιλικονες... και ποτε κανεις δεν θα καταλαβει ποια ειναι καλλητερη και ποια οχι, γιατι στις πιεσεις που ειναι δοκιμασμενες εμεις σπανια θα φτασουμε....
ακομη κι εγω στο ενυδρειο μου οι πιεσεις λειτουργουν προς οφελος μου οαι οχι ζοριζοντας την κατασκευη....
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 10-06-13 στις 11:53 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01605 seconds with 10 queries