Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 30-05-13, 17:25
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σωστα ολα αυτα.αρα μεχρι τωρα,αυτο που βγαζω εγω σαν συμπερασμα ειναι οτι τα σκευασματα ειναι χρησιμα σε ειδικες περιπτωσεις,οπως αυτη που αναφερε ο αλεξ με τις sulawesi κ ο chris με τισ crystal που θελουνε "extreme" μοντες στο νερο,κ σε περιπτωσεις που το νερο της βρυσης ειναι ακαταλληλο.(υπαρχει αλλη περιπτωση που ξεχναω?...)

αλλα ας παρουμε παραδειγμα τους δισκους κ τα προιοντα για αυτους που με ενδιαφερει.(οχι για τους δισκους αλλα για το βιοτοπο τους κ το νερο τους)

υπαρχει καποιο σκευασμα που η εταιρια που το παραγει να ισχυριζεται(εστω) οτι αντιγραφει τις συνθηκες του βιοτοπου τους;γιατι μεχρι στιγμης,δεν γνωριζω καποιο.ακομα κ η seachem που ειναι μεγαλη εταιρια, γενικοτητες λεει.(αποτι εχω δει μεχρι τωρα τουλαχιστον.)

και πως ξερουμε αν ειναι απαραιτητη η χρηση τους η οχι(κ αρα ασφαλης),χωρις να ξερουμε τι ποσοστα στοιχειων περιεχει το νερο της βρυσης μας;γιαυτο εγραψα παραπανω οτι μου φαινεται πιο "χρησιμο" να αναπληρωνουμε βιταμινες κ αμινοξεα που αλειωνονται πολυ ευκολα κ μπορει να λειψουν,παρα τα υπολοιπα.το ρωταω γιατι εχω διαβασει περιπτωσεις,που ενω γινεται μιξη ΑΟ-βρυση,προσθετονται και σκευασματα.

βεβαια δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε τετοια σκευασματα γιατι δεν χρειαστηκε μεχρι τωρα.οι αποριες μου ειναι "θεωρητικες"
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01392 seconds with 10 queries