Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 29-05-13, 10:55
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχην αποψη μου εχεις βαλει 20watt και μιλαω για τους προβολεις και συκγρινης με τ5 100w.
2 το ενα φωτιστηκο ειναι πιο ψηλα και φοτιζεις καιτο υπολοιπο δωματιο τα led μονο το ενυδρειο κοιτατο!
εγω πιστευω οτι αμα εβαζες 8τετοια συνολο που και παλι δεν θα ειχαν ιδιο καταναλοση θα εβγαζες περισοτερα lummen!!!
1 οι προβολης ειναι τερμα κατω γιατι αν τουσ ανεβασω λιγο απλα χανοντε δε φτανει το φως κατω

2 οι προβολης βγαζουν 900 λουμεν ο καθε ενας χ 8x 10watt 7,200 λουμεν
οι τ5 βγαζει 5000 λουμεν στα 54 watt
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Xαρη καλημερα!!! οπως βλεπω τις φωτο με τους διαφορους φωτισμους θα σου πω την αποψη μου.
την λαιντοταινια την αφηνουμε γιατι βλεπεις οτι δεν φτανει ο φωτισμος καν μεχρι τον βυθο.
απο εκει και περα τα σποτ δεν μπορω να πω οτι με χαλανε ετσι οπως το βλεπω.
αυτο που δεν σκεφτηκες ειναι οτι τα σποτ και γενικα προβολης και τα σχετικα εχουν μια δεσμη φωτος που αντιστοιχει σε μοιρες... δεν μπορει να απλωσει το φως σε ολο το ενυδρειο αλλα μεχρι καποιες μοιρες.
το φως τους ομως φτανει μεχρι και τον βυθο και τα φυτα σου φωτιζονται πολυ καλα. ( παντα οτι μπορω να καταλαβω απο τις φωτο )

πιστευω οτι αν βαλεις στην σειρα 6 σποτ χωρισμενα σε ισες αποστασεις θα εισαι οκ. δεν ξερω αν σε περνει οικονομιμα να παρεις αλλα 4 αλλα σκεψου το.
το σκεφτηκα αυτο γιατι στο κεντρο θα βαζα φυτα αλλα αληθεια δε βλεπω να φτανει σχεδον ακουμπανε στα καπακια ειναι 5 εκ απο την επηφανια του νερου αμα τους σηκοσω λιγο απλα χανοντε
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 29-05-13 στις 10:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01512 seconds with 11 queries